Перша сторінка

Хто на сайті

Зараз на сайті 0 користувачів і 0 гостей.

Єдиний номер контакт-центру судової влади України (044)207-35-46

Судові рішення

Рішення суду як найважливіший акт правосуддя покликане забезпечити захист гарантованих Конституцією України прав і свобод людини та здійснення проголошеного Основним Законом України принципу верховенства права.

Судові рішення в адміністративних справах викладаються у формі постанови або ухвали (ст. 158 Кодексу адміністративного судочинства України).

Відповідно до статті 49 Кодексу адміністративного судочинства України особи, які беруть участь у справі, мають право одержувати копії судових рішень, порядок видачі яких регулюється Кодексом адміністративного судочинства України та Інструкцією з діловодства в апеляційних і місцевих адміністративних судах, затвердженою Наказом Державної судової адміністрації України від 05.12.2006 № 155.

Порядок доступу до судових рішень з метою забезпечення відкритості діяльності судів загальної юрисдикції, прогнозованості судових рішень та сприяння однаковому застосуванню законодавства, визначається Законом України «Про доступ до судових рішень» 22 грудня 2005 року № 3262-IV.

Цим Законом регулюються відносини щодо забезпечення доступу до судових рішень (рішень, судових наказів, постанов, вироків, ухвал), ухвалених судами загальної юрисдикції, та ведення Єдиного державного реєстру судових рішень.

Ведення Єдиного державного реєстру судових рішень запроваджено з 1 січня 2006 року, коли набрав чинності Закон України «Про доступ до судових рішень».

Єдиний державний реєстр судових рішень (Реєстр) - автоматизована система збирання, зберігання, захисту, обліку, пошуку та надання електронних копій судових рішень.

До Реєстру вносяться судові рішення Верховного Суду України, вищих спеціалізованих, апеляційних та місцевих судів - вироки, рішення, постанови, накази, ухвали, окремі ухвали (постанови) суду, що ухвалені (постановлені) судами у кримінальних, цивільних, господарських справах, у справах адміністративної юрисдикції, у справах про адміністративні правопорушення, крім судових рішень, які містять інформацію, що є державною таємницею.

Постановою Кабінету Міністрів України від 25 травня 2006 р. N 740 затверджений Порядок ведення Єдиного державного реєстру судових рішень.

 

Адреса веб-сторінки Єдиного державного реєстру судових рішень - http://www.reyestr.court.gov.ua/

Графік роботи

Пн. - Чт. з 8:00 до 17:00

Пт. з 8:00 до 15:45

Обідня перерва

12-00 до 12-45

Графік прийому громадян