Перша сторінка

Хто на сайті

Зараз на сайті 0 користувачів і 5 гостей.

Окружний адміністративний суд міста Києва: судові рішення необхідно виконувати, а не піддавати безпідставній публічній критиці

У зв’язку із публічними заявами Національного банку України щодо ніби-то неправомірності прийняття рішення у справі ПАТ КБ «Союз», Окружний адміністративний суд міста Києва повідомляє наступне.

28 березня 2016 року суддями Окружного адмінсуду міста Києва було постановлено рішення про визнання протиправною та скасування постанови НБУ від 15 березня 2016 р. «Про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію ПАТ КБ «Союз». При розгляді справи у відкритому судовому засіданні, проаналізувавши надані документи і матеріали, заслухавши думки сторін,  всебічно і повно дослідивши фактичні обставини, на яких ґрунтувався позов, судом було встановлено,  що оскаржувана постанова була прийнята Національним банком України з порушенням вимог обґрунтованості, неупередженості,  пропорційності та за відсутності правових підстав. Національний банк України, застосовуючи вільне трактування законодавства виключно на свою користь, штучно створив передумови для застосування ст.77 ЗУ «Про банки і банківську діяльність», якою визначено підстави для відкликання банківської ліцензію з ініціативи НБУ, та вийшов за межі своїх прав, визначених Конституцією та ЗУ «Про Національний банк України». Відтак, оскаржувана Постанова НБУ від 15 березня 2016 р. «Про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію ПАТ КБ «Союз» була скасована як протиправна. 26 квітня 2016 року рішення Окружного адміністративного суду міста Києва набрало законної сили.

Відповідно до ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України, постанова або ухвала, яка набрала законної сили, є обов’язковою для осіб, які беруть участь у справі, та підлягає виконанню по всій території України.

Також, відповідно до ч. 3 статті 14 Кодексу адміністративного судочинства України, невиконання судових рішень тягне за собою відповідальність, встановлену законом.

Крім того, обов’язковість судових рішень закріплена і на рівні положень статті 124 Конституції України.

Однак Національний банк України, ігноруючи наведені приписи обов’язкових до виконання положень законодавства протиправно та безвідповідально вирішує вдатись до публічної критики ухваленого судом рішення.

У цьому випадку, крім наведеного, має місце і порушення вимог положень ЗУ «Про запобігання корупції» в частині виконання правил етичної поведінки осіб, уповноважених на виконання функцій держави, якими чітко передбачено неухильне дотримання неупередженості та компетентності у своїй діяльності.

Також необхідно звернути увагу на приписи Загальних правил поведінки державного службовця, що затверджені наказом Головного управління державної служби України від 04 серпня 2010 року № 214 та зареєстровані в Міністерстві юстиції України 11 листопада 2010 року за № 1089/18384, відповідно до яких державний службовець має дбати про позитивний авторитет органів державної влади і державної служби в цілому, дорожити своїм ім'ям та статусом, зобов’язаний не допускати дій і вчинків, які можуть зашкодити інтересам суспільства та держави чи негативно вплинути на його репутацію.

Державні службовці Національного банку України, як особливого центрального органу державного управління, допустили порушення не лише наведених вище приписів національного законодавства, а й правила поведінки державних службовців, визначені на міжнародному рівні.

Так, згідно положень Рекомендації CM/Rec (2010) 12 Комітету Міністрів Ради Європи державам-членам щодо суддів: незалежність, ефективність та обов'язки, ухваленої Комітетом Міністрів Ради Європи 17 листопада 2010 року на 1098 засіданні заступників міністрів, коментуючи рішення суддів, виконавча та законодавча влада мають уникати критики, яка може підірвати незалежність судової влади або довіру суспільства до неї.

Також, у рішенні від 22 березня 1995 року «Прагер і Обершлік проти Австрії» Європейський суд з прав людини зазначив, що необхідно враховувати особливу роль, яку відіграє у суспільстві суддівський корпус. У якості гаранта правосуддя, він повинен користуватися довірою у суспільстві, щоб успішно виконувати свої обов’язки. Тому є необхідним захистити таку довіру від нічим не обґрунтованих нападів, особливо маючи на увазі той факт, що на суддях лежить обов’язок стриманості, який не дозволяє їм відповідати на таку критику.

З огляду на наведене, Окружний адміністративний суд міста Києва наголошує на неприпустимості подібних дій з боку органів державної влади, політиків та посадових осіб, які демонструють суспільству не лише ігнорування діючого законодавства, але і упереджене ставлення до судової влади.

 

Прес-служба ОАСК

 

Контактна інформація суду

Окружний адміністративний суд

міста Києва

01051, м. Київ,

вул. Петра Болбочана, 8, корп.1

(Керівництво суду, судді, канцелярія,

помічники та секретарі суддів)

03150, м. Київ,

вул. Велика Васильківська, 81а

(Судді, помічники та секретарі суддів)

E-mail: inbox@adm.ki.court.gov.ua

 Телефон для довідок:

    +38 (044) 591-55-64

Контакти для прийому запитів

 відповідно до Закону України

«Про доступ до публічної інформації»

Тел./факс: +38 (044) 591-55-39

E-mail: info@adm.ki.court.gov.ua

Графік роботи

Пн. - Чт. з 8:00 до 17:00

Пт. з 8:00 до 15:45

Обідня перерва

12-00 до 12-45

Графік прийому громадян

Керівництво Окружного адміністративного суду міста Києва проводить особистий прийом громадян, представників юридичних осіб, об’єднань громадян без статусу юридичної особи за наступним графіком:

 Голова суду Вовк Павло Вячеславович

кожна остання середа місяця з 9.00 до 11.00


Заступник Голови суду

Аблов Євгеній Валерійович

Перший і третій понеділок місяця з 14.00-16.00 год.


Заступник Голови суду

Келеберда Володимир Іванович

Другий і четвертий вівторок місяця з 09.00-11.00 год.


Керівник апарату суду

Миронюк Дмитро Миколайович

Перший вівторок місяця з 14.00-16.00 год.