Перша сторінка

Хто на сайті

Зараз на сайті 0 користувачів і 5 гостей.

Окружний адмінсуд міста Києва спростовує інформацію про відміну ним права власності на нерухомість

У зв’язку із появою у ЗМІ інформації про те, що ніби-то Окружним адміністративним судом міста Києва створено юридичний прецедент шляхом відміни права власності на нерухомість, повідомляємо про те, що така інформація не відповідає дійсності. У вищезгаданому повідомленні, яке було розміщено вчора, 19 липня 2016 року, на сайті ІА «Економічні відомості» (http://news.eizvestia.com/news-finance/full/145-okruzhnoj-adminsud-g-kie...) йдеться про відміну права на нерухомість, однак, рішення у справі стосується лише визнання протиправними дій державного реєстратора.

Власне, адміністративні суди, в тому числі і Окружний адміністративний суд міста Києва, не розглядають спорів про право власності на майно, в тому числі і про права на нерухомість.

Автор повідомлення висловлює хибну думку про те, що «Данное решение Окружного административного суда лишает ПАО «Авант-Банк» права собственности на данное имущество, однако, не возобновляет обязательства должника по кредиту. По логике вещей эти обязательства должны буть возобновлены, но, в законодательстве этот момент четко не урегулирован». Натомість, зазначаємо, що 12 липня 2016 року Окружний адміністративний суд міста Києва завершив розгляд справи за позовом ТОВ «Централізована енергетична компанія» до суб’єктів владних повноважень щодо визнання протиправними їх дій та рішень з приводу реєстрації права власності на нерухоме майно.

З метою дотримання прав учасників майнових правовідносин, зокрема і ПАТ «Авант-Банк», суд залучав їх до участі у справі, надав копії процесуальних документів та можливість брати участь в судових засіданнях.

Вирішуючи зазначений спір, суд перевіряв відповідність дій та рішень державного реєстратора вимогам Ч.3 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України. Під час розгляду справи судом було встановлено невідповідність рішення державного реєстратора встановленим вимогам, а саме: реєстрація права власності була проведена з порушенням вимог Ч.1 ст.35 ЗУ «Про іпотеку», п.46 Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень, що регулюють спірні правовідносини. При цьому, в рішенні від 12 липня 2016 року № 826/24013/15 суд не ставив під сумнів підстави виникнення та наявність права власності «Авант-Банку» на нерухоме майно. Було лише встановлено порушення державним реєстратором процедури реєстрації такого права власності.

Незгода ПАТ «Авант-Банк» чи інших учасників процесу з висновками суду, що викладені в постанові, може бути предметом апеляційної скарги, оскільки статус, наданий судом цим особам, надає всі необхідні для цього права.

 

Прес-служба ОАСК

Контактна інформація суду

Окружний адміністративний суд

міста Києва

01051, м. Київ,

вул. Петра Болбочана, 8, корп.1

(Керівництво суду, судді, канцелярія,

помічники та секретарі суддів)

03150, м. Київ,

вул. Велика Васильківська, 81а

(Судді, помічники та секретарі суддів)

E-mail: inbox@adm.ki.court.gov.ua

 Телефон для довідок:

    +38 (044) 591-55-64

Контакти для прийому запитів

 відповідно до Закону України

«Про доступ до публічної інформації»

Тел./факс: +38 (044) 591-55-39

E-mail: info@adm.ki.court.gov.ua

Графік роботи

Пн. - Чт. з 8:00 до 17:00

Пт. з 8:00 до 15:45

Обідня перерва

12-00 до 12-45

Графік прийому громадян

Керівництво Окружного адміністративного суду міста Києва проводить особистий прийом громадян, представників юридичних осіб, об’єднань громадян без статусу юридичної особи за наступним графіком:

 Голова суду Вовк Павло Вячеславович

кожна остання середа місяця з 9.00 до 11.00


Заступник Голови суду

Аблов Євгеній Валерійович

Перший і третій понеділок місяця з 14.00-16.00 год.


Заступник Голови суду

Келеберда Володимир Іванович

Другий і четвертий вівторок місяця з 09.00-11.00 год.


Керівник апарату суду

Миронюк Дмитро Миколайович

Перший вівторок місяця з 14.00-16.00 год.