Перша сторінка

Хто на сайті

Зараз на сайті 0 користувачів і 12 гостей.

Контакт-центр суду 0-800-501-492

«Повага до суду повинна формуватися на державному рівні», - суддя Окружного адмінсуду міста Києва Руслан Арсірій

На цьому наголосив суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Руслан Арсірій під час прямого ефіру на радіо «Голос столиці» у п’ятницю, 5 серпня. Разом зі своїм колегою Володимиром Донцем вони розповіли в прямому ефірі про  чинники, що призводять до зниження довіри до суду, висловили власну думку щодо ефективності судової реформи та відповіли на численні запитання радіослухачів.

«Поняття довіри чи недовіри до суду не можна відокремлювати від поняття поваги до суду. Повага до суду повинна захищатись державою, адже суд – є невід’ємною її частиною. Не можна допускати такі випадки, коли транслюється чи поширюється інформація, яка чітко свідчить про неповагу до суду, а з боку держави, в той же час, ніякої реакції не спостерігається», - зазначив Руслан Арсірій та додав, що, на жаль, сьогодні неповага до суду має чітку тенденцію до поширення.

Відповідаючи на запитання щодо причин посиленої уваги до роботи суддів, Руслан Арсірій пояснив слухачам, що суди не можуть вирішити всі проблеми, які існують в державі. «Конфлікт, який врешті приводить громадянина до адміністративного суду, може бути вирішений там, де він і зародився – чи то в органах виконавчої влади, чи органах місцевого самоврядування чи інших. На сьогодні, наприклад, велика кількість людей, які були звільнені зі своїх посад в органах держаної влади, та людей, які намагаються повернути свої гроші з Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, приходять до суду, аби відновити порушені права. Однак, варто розуміти, що суд розглядає окремі спори, а не вирішує на державному рівні проблеми,  пов’язані, наприклад, з публічною службою чи слабкою банківською системою», - підсумував суддя.

Суддя Володимир Донець, в свою чергу, зазначив, що причинами зниження довіри до судової влади є ряд суб’єктивних чинників. «Негативна інформація, яка звучить з вуст політиків дуже часто є необ’єктивною. Однак, вона впливає на так звані рейтинги довіри громадськості до суду, які активно поширюються у ЗМІ. Але разом з тим, хочу звернути увагу слухачів на такий факт: якщо позивачі продовжують йти до суду, аби захистити свої права та інтереси, то чи можна однозначно говорити про низький рівень авторитету судової влади? Звичайно – ні», - переконаний суддя Володимир Донець. За його словами, у більш ніж половині розглянутих протягом першого півріччя справ (53%) Окружним адміністративним судом міста Києва було задоволено вимоги позивачів. «Інша справа, що, отримавши рішення суду, фізична чи юридична особа  не може бути впевнена у тому, що воно буде дійсно виконане. Ситуація з виконанням судових рішень в Україні залишається складною і це негативно позначається на авторитеті судової влади. Адже суд не може взяти на себе повноваження виконавчої служби і забезпечити виконання свого рішення, суд може тільки видати виконавчий лист. І таких факторів, які хоч і побічно, але суттєво впливають на довіру до суду досить багато», - переконаний Володимир Донець.

В розрізі обговорюваного в ефірі питання судової реформи, було зазначено, що зміни до Конституції передбачають відсторонення парламентарів від прийняття рішень, які стосуються кар’єри судді. «Чому це так важливо? Поясню. На сьогодні ситуація склалась таким чином, що вже близько 2 років Парламент не вирішує питання з продовженням повноважень суддів. Це призвело до перенавантаження суддів, які мають повноваження, та порушення прав осіб, які звертаються до суду, щодо вчасного розгляду справи», - сказав суддя.  У підсумку він також зазначив, що Генеральна асамблея ООН затвердила основні принципи незалежності суддів, а Комітет міністрів Ради Європи та Консультативна рада європейських суддів мають напрацьовані документи, які говорять, що в законодавстві повинна бути відсутня легітимна можливість вплинути на судову владу, крім того, суддя повинен бути незалежним у прийнятті свого рішення.

 

 

 

 

Прес-служба ОАСК

Контактна інформація суду

Окружний адміністративний суд

міста Києва

01051, м. Київ,

вул. Петра Болбочана, 8, корп.1

(Керівництво суду, судді, канцелярія,

помічники та секретарі суддів)

03150, м. Київ,

вул. Велика Васильківська, 81а

(Судді, помічники та секретарі суддів)

E-mail: inbox@adm.ki.court.gov.ua

 Телефон для довідок:

    +38 (044) 591-55-64

Контакти для прийому запитів

 відповідно до Закону України

«Про доступ до публічної інформації»

Телефон: +38 (044) 591-55-63

E-mail: info@adm.ki.court.gov.ua

Графік роботи

Пн. - Чт. з 8:00 до 17:00

Пт. з 8:00 до 15:45

Обідня перерва

12-00 до 12-45

Графік прийому громадян

Керівництво Окружного адміністративного суду міста Києва проводить особистий прийом громадян, представників юридичних осіб, об’єднань громадян без статусу юридичної особи за наступним графіком:

 Голова суду Вовк Павло Вячеславович

кожна остання середа місяця з 9.00 до 11.00


Заступник Голови суду

Аблов Євгеній Валерійович

Перший і третій понеділок місяця з 14.00-16.00 год.


Заступник Голови суду

Келеберда Володимир Іванович

Другий і четвертий вівторок місяця з 09.00-11.00 год.


Керівник апарату суду

Миронюк Дмитро Миколайович

Перший вівторок місяця з 14.00-16.00 год.