Перша сторінка

Хто на сайті

Зараз на сайті 0 користувачів і 4 гостя.

Контакт-центр суду 0-800-501-492

Повідомлення про судове рішення в адміністративній справі № 826/8268/14

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД  міста КИЄВА

01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

У Х В А Л А

 24 липня 2014 року                                                                                № 826/8268/14

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Вєкуа Н.Г., суддів Головань О.В., Соколовій О.А. розглянувши у письмовому провадженні заяву про встановлення способу і порядку виконання рішення у адміністративній справі

за позовом             Зеленського Ігора Сергійовича               

до            Міністерства оборони України             

про встановлення способу і порядку виконання рішення суду,  

ВСТАНОВИВ:

Зеленський Ігор Сергійович звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва  з заявою  про встановлення способу і порядку виконання рішення суду , в якій просить: винести ухвалу, якою встановити наступний порядок та спосіб виконання Постанови Вищого адміністративного суду України від 06 березня 2014 року по справі №К/9991/38100/12 відповідачем по справі:

- зобов'язати Міністерство Оборони України на підставі наданих позивачем раніше пакету документів, протягом місячного строку винести рішення про здійснення належної мені доплати одноразової грошової допомоги за рішенням суду, яке вступило в законну силу, в розмірі 39577 грн. 68 копійок;

- зобов'язати Міністерство Оборони України перерахувати належні позивачу грошові кошти через Херсонський обласний військовий комісаріат, для подальшої їх видачі через касу уповноваженого органу.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 13.06.2014 було призначено судове засідання про зміну способу та порядку виконання постанови Окружного адміністративного суду міста Києва від 25.06.2014 у справі № 826/8268/14.

Позивач та представники відповідачів у судове засідання 25.06.2014 не прибули, про дату час та місце розгляду справи були повідомлені належним чином.

У відповідності до частини шостої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

З урахуванням наведеного суд, ухвалив продовжити розгляд справи у письмовому провадженні.

Згідно із Постановою Вищого адміністративного суду України від 06 березня 2014 року по справі №К/9991/38100/12 за позовом Зеленського Ігоря Сергійовича до Міністерства оборони України, військового комісаріату Автономної Республіки Крим про визнання дій неправомірними та спонукання до виконання певних дій касаційну скаргу на рішення суду першої та апеляційної інстанції  Зеленського Ігоря Сергійовича задоволено частково та визнано за Зеленським І.С. право щодо покладання на Міністерство Оборони України відповідного зобов'язання здійснити донарахування належної йому одноразової грошової допомоги, встановленої згідно з Постановою КМУ №499 від 28 травня 2008 року, в розмірі 39577 грн. 68 копійок ( із врахуванням попередньо виплаченої мені допомоги, в розмірі 62451 грн. 00 копійок).

З метою можливості виконання рішення суду військовим комісаріатом Автономної Республіки Крим Зеленський Ігор Сергійович звернувся з відповідною заявою до військового комісара. У відповіді, від 07 квітня 2014 року тимчасово виконуючий обов'язки військового комісара Крим відмовив йому у направленні документів на розгляд комісії Міністерства Оборони України з розгляду питань, пов'язаних із призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) каліцтва або інвалідності військовослужбовців, звільнених з військової служби, в зв'язку з проведенням анексії Криму та підпорядкування органу військового управління Збройним силам Російської федерації. З аналогічним клопотанням щодо видачі виконавчого листа Зеленський Ігор Сергійович звернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим. У відповіді від 16 квітня 2014 року Голова Окружного адміністративного суду АР Крим відмовив йому у видачі виконавчого листа (у зв'язку із відсутності бланків).

В зв'язку із ліквідацією ( утворенням іншого суб'єкта права) установи, яка б оформляла документи та отримання доплати одноразової грошової допомоги ( уповноваженного органу), в травні 2014 року Зеленський Ігор Сергійович самостійно надав відповідний пакет документів на розгляд комісії Міністерства Оборони України з розгляду питань, пов'язаних із призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) каліцтва або інвалідності військовослужбовців, звільнених з військової служби, для винесення нового протокольного рішення щодо здійснення її доплати, в розмірі 39577 грн. 68 копійок (із врахуванням попередньо виплаченої йому допомоги, в розмірі 62451 грн 00 копійок) безпосередньо на розрахунковий рахунок, відкритий на його ім'я в «Сбербанку Росії».

Станом на момент звернення Зеленського Ігора Сергійовича до суду відділення "Сбербанку Росії" в м. Сімферополі не працювали, а тому позивач не мав можливості отримати належні йому кошти шляхом перерахування на відкритий рахунок в "Сбербанку Росії" безпосередньо Міністерством оборони України у зв'язку з чим звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з заявою про встановлення способу і порядку виконання рішення.

27 червня 2014 року Окружним адміністративним судом міста Києва зроблений судовий запит до Міністерства оборони України Департаменту фінансів Міністерства Оборони України про надання наступної інформації: чи була здійснена належна Зеленському Ігору Сергійовичу одноразова допомога за рішенням Вищого адміністративного суду України від 06 березня 2014 року по справі №К/9991/38100/12  в розмірі 39577, 68 грн. на розрахунковий рахунок Зеленського І.С. в "Сбербанку Росії" з доказами, а також інформацію щодо порядку та способу виконання вищезазначеного рішення.

Вищезазначений судовий запит отриманий 03.07.0214 року, відповідно до наявного в матеріалах справи повідомлення про вручення.

24 липня 2014 року від Департаменту фінансів Міністерства оборони України надійшла відповідь на запит від 27.06.2014 року.

Суд зазначає, що порядок оформлення документів для призначення одноразової грошової допомоги визначено Положенням про організацію в Міністерстві оборони України роботи з обчислення вислуги років для призначення пенсій військовослужбовцям і соціального забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та членів їх сімей, затвердженим наказом Міністра оборони України від 19 серпня 2008 року № 407 (реєстраційний помер в Міністерстві юстиції України від 06.11.08 № 1079/15770).

Оформлення документів здійснюють обласні та прирівняні до них військові комісаріати.

Суд звертає уваги, що іншого порядку щодо призначення та виплати одноразової грошової допомоги окрім вищезазначеного не існує.

Крім цього, відповідно до наданої відповіді Департаменту фінансів Міністерства оборони України від 24.07.2014 року (вх. № 01-5/240714/54715 документи Зеленського І.С. з військового комісаріату Автономної Республіки Крим в Департамент фінансів не надходили, тому не було можливості винести їх на розгляд комісії Міністерства оборони України з розгляду питань, пов'язаних із призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті), каліцтва або інвалідності військовослужбовців та інвалідності осіб, звільнених з військової служби, рішення якої затверджує Міністр оборони України.

Також у вищезгаданому запиті зазначено , що Зеленський І.С. самостійно надіслав в Департамент фінансів, не оформлені належним чином та не завірені встановленим порядком.

Отже, рішення про здійснення доплати одноразової грошової допомоги Зеленському І.С. не приймалося, виплата не здійснювалася.

Також суд звертає увагу, що за повідомленням Державної казначейської служби України, перерахування коштів до банків, які розташовані на території Криму, технічно неможливо.

З урахуванням відсутності іншого порядку  окрім визначено Положенням про організацію в Міністерстві оборони України роботи з обчислення вислуги років для призначення пенсій військовослужбовцям і соціального забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та членів їх сімей, затвердженим наказом Міністра оборони України від 19 серпня 2008 року № 407 (реєстраційний помер в Міністерстві юстиції України від 06.11.08 № 1079/15770) та вищенаведених обставин суд дійшов висновку про відсутність правових підстав для задоволення заяви Зеленського Ігора Сергійовича про встановлення способу і порядку виконання постанови Вищого адміністративного суду України від 06 березня 2014 року по справі №К/9991/38100/12 .

На підставі вищевикладеного, керуючись статтями 165, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва,

У Х В А Л И В :

Відмовити Зеленському Ігору Сергійовичу в задоволенні заяви про встановлення способу та порядку виконання судового рішення у повному обсязі.

Ухвала набирає законної сили в порядку встановленому статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до частини третьої статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України ухвалу суду за результатами розгляду питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути оскаржено за правилами, встановленими статтями 185        187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Головуючий суддя                                                                               Н.Г. Вєкуа

Судді                                                                                                    О.В. Головань

                                                                                                               О.А. Соколова

Контактна інформація суду

Окружний адміністративний суд

міста Києва

01051, м. Київ,

вул. Петра Болбочана, 8, корп.1

(Керівництво суду, судді, канцелярія,

помічники та секретарі суддів)

03150, м. Київ,

вул. Велика Васильківська, 81а

(Судді, помічники та секретарі суддів)

E-mail: inbox@adm.ki.court.gov.ua

 Телефон для довідок:

    +38 (044) 591-55-64

Контакти для прийому запитів

 відповідно до Закону України

«Про доступ до публічної інформації»

Телефон: +38 (044) 591-55-63

E-mail: info@adm.ki.court.gov.ua

Графік роботи

Пн. - Чт. з 8:00 до 17:00

Пт. з 8:00 до 15:45

Обідня перерва

12-00 до 12-45

Графік прийому громадян

Керівництво Окружного адміністративного суду міста Києва проводить особистий прийом громадян, представників юридичних осіб, об’єднань громадян без статусу юридичної особи за наступним графіком:

 Голова суду Вовк Павло Вячеславович

кожна остання середа місяця з 9.00 до 11.00


Заступник Голови суду

Аблов Євгеній Валерійович

Перший і третій понеділок місяця з 14.00-16.00 год.


Заступник Голови суду

Келеберда Володимир Іванович

Другий і четвертий вівторок місяця з 09.00-11.00 год.


Керівник апарату суду

Миронюк Дмитро Миколайович

Перший вівторок місяця з 14.00-16.00 год.