Перша сторінка

Хто на сайті

Зараз на сайті 0 користувачів і 0 гостей.

Контакт-центр суду 0-800-501-492

«Позбавлення суддів, у яких закінчились повноваження, законного права продовжити свою кар’єру може спричинити масові звернення до ЄСПЛ», - суддя Олександр Кармазін

На цьому наголосив суддя Олександр Кармазін під час Міжнародної конференції «Адміністративна юстиція в Україні: досягнення та перспективи», організованої Вищим адміністративним судом України, ВГО «Асоціація адміністративних суддів», ГО «Асоціація  податкових радників», ВГО «Асоціація адвокатів України» та Платформою «Тaxlink». Захід пройшов за участю Президента ВГО «ААС» Олександра Пасенюка, в.о. Голови Вищого адміністративного суду України Михайла Смоковича, заступника голови Вищого адміністративного суду України Михайла Цуркана,  Генерального секретаря Європейської асоціації адміністративних суддів Едіт Целлер, Президента асоціації адміністративних суддів Австрії Зігфріта Кьонінсхофера, Голови Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Сергія Козьякова, Президента ГО «Асоціація податкових радників України» Дмитра Гетманцева, Президента ГО «Асоціація адвокатів України» Олега Рачука, експерта Венеціанської комісії, голови ГО «За демократію через право» Марини Ставнійчук, суддів адміністративних судів, науковців та адвокатів.

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Олександр Кармазін у своєму виступі,  присвяченому змінам до Конституції в частині правосуддя та Закону України «Про судоустрій та статус суддів», зосередив увагу присутніх на кадровому забезпеченні в умовах судової реформи. «Станом на 1 червня цього року більше 90 судів по Україні мали кадрове забезпеченя на рівні 50% і менше від кількості суддів, передбачених штатим розписом. Крім того, є суди, де взагалі немає жодного судді з повноваженнями, а це значить, що на таких територіях не діє ст.6 Європейської конвенції з прав людини та ст.55 Конституції України, які гарантують право на судовий захист. А до кінця року кількість таких таких судів може зрости до 40  по всій території України», - прогнозує суддя.

Причинами такої проблеми, на думку Олександра Кармазіна, є, в першу чергу, затягування Верховною Радою України з вирішенням питання призначення суддів, у яких закінчився термін повноважень. «Близько 800 суддів, які були призначені на 5-річний термін, та яким ВККС були надані рекомендації щодо призначення на посади безстроково вже упродовж двох років не обираються Парламентом, та, відповідно, не здійснюють правосуддя. Це врешті призвело до розбалансування кадрового забезпечення по регіонам та суттєвого збільшення навантаження в окремих адміністративних судах», - зазначив суддя та навів наступну статистику: майже 14 000 справ, що надійшли до ОАСК з початку року, вимушені розглядати 16 суддів із повноваженнями.

Аналізуючи долю суддів - «п’ятирічок» в розрізі нових законодавчих змін, суддя зазначив, що згідно з п. 17 Перехідних положень нового профільного закону, повноваження таких суддів припиняються із закінченням строку на який їх призначено, що в окремих випадках трактується як підстава для припинення їх трудових відносин із судом за правилами ст. 125 цього ж Закону. У нинішніх умовах ці судді можуть бути позбавлені можливості продовжити кар’єру відповідно до раніше визначених державою правил і гарантій, що вочевидь призведе до масових звернень таких осіб до Європейського суду з прав людини. «У своїй більшості, це – підготовлені професійні судді, які й надалі здатні здійснювати правосуддя, на становлення яких в якості суддів державою витрачено величезні коши.  Однак, по суті, держава пропонує виставити цих фахівців на вулицю», - наголосив Олександр Кармазін.

На сьогодні в рамках співпраці Вищого адміністративного суду України та Асоціації адміністративних суддів розроблено проект Закону України «Про внесення зміни до деяких положень ЗУ «Про судоустрій і статус суддів» (щодо удосконалення окремих норм і процедур)». Зокрема, передбачається врегулювати питання кар’єри суддів, які ще не отримали рекомендацій ВККС щодо обрання на посаду безстроково, які вже отримали такі рекомендації та суддів, які перебували в кадровому резерві.

«Врахування розроблених нами пропозицій позитивно позначиться авторитеті України як європейської правової держави та дозволить уникнути численних звернень українських суддів  до Європейського суду з прав людини», - підсумував суддя Олександр Кармазін.

 

Прес-служба ОАСК

Контактна інформація суду

Окружний адміністративний суд

міста Києва

01051, м. Київ,

вул. Петра Болбочана, 8, корп.1

(Керівництво суду, судді, канцелярія,

помічники та секретарі суддів)

03150, м. Київ,

вул. Велика Васильківська, 81а

(Судді, помічники та секретарі суддів)

E-mail: inbox@adm.ki.court.gov.ua

 Телефон для довідок:

    +38 (044) 591-55-64

Контакти для прийому запитів

 відповідно до Закону України

«Про доступ до публічної інформації»

Телефон: +38 (044) 591-55-63

E-mail: info@adm.ki.court.gov.ua

Графік роботи

Пн. - Чт. з 8:00 до 17:00

Пт. з 8:00 до 15:45

Обідня перерва

12-00 до 12-45

Графік прийому громадян

Керівництво Окружного адміністративного суду міста Києва проводить особистий прийом громадян, представників юридичних осіб, об’єднань громадян без статусу юридичної особи за наступним графіком:

 

Голова суду

Вовк Павло Вячеславович

Остання середа місяця з 09.00-11.00 год.


Заступник Голови суду

Келеберда Володимир Іванович

Другий і четвертий вівторок місяця з 09.00-11.00 год.


Заступник Голови суду

Аблов Євгеній Валерійович

Перший і третій понеділок місяця з 14.00-16.00 год.


Керівник апарату суду

Миронюк Дмитро Миколайович

Перший вівторок місяця з 14.00-16.00 год.