Перша сторінка

Хто на сайті

Зараз на сайті 0 користувачів і 1 гість.

Контакт-центр суду 0-800-501-492

За участю судді Богдана Саніна відбувся прес-брифінг на тему: "Зміни до ЗУ "Про судоустрій та статус суддів" - бачення суддів адміністративної юстиції"

 

Сьогодні в Українському кризовому медіа центрі відбувся прес-брифінг на тему: «Зміни до Закону України «Про судоустрій та статус суддів» – бачення суддів адміністративної юстиції». Спікерами заходу виступили Олександр Пасенюк, президент ВГО «Асоціація адміністративних суддів»; Наталія Блажівська, суддя Вищого адміністративного суду України, віце-президент ВГО «Асоціація адміністративних суддів»; Богдан Санін, суддя Окружного адміністративного суду міста Києва, віце-президент ВГО «Асоціація адміністративних суддів».

 

"За 10 років існування адміністративних судів розглянуто близько 15 мільйонів справ",  – Олександр Пасенюк.

 

– Кожна людина розуміє, що таке кримінальна юрисдикція. Але у випадку з адміністративною – поняття пов’язується з діяльністю суб’єктів владних повноважень і адміністративними правопорушеннями, таке як дрібне хуліганство тощо. Це спостереження висловив під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі Олександр Пасенюк, президент ГО «Асоціація адміністративних суддів». «Тільки під час малої судової реформи 2001 року були внесені зміни до Закону «Про судоустрій» (та статус суддів – прим. УКМЦ) і було задекларовано, що в Україні буде діяти система адміністративних судів», – зазначив Олександр Пасенюк. А вже 2002 року затвердили новий​ закон про судоустрій, в якому вже прямо зазначено, що протягом 5 років має створитися Вищий адміністративний суд, потім апеляційні суди і суди першої інстанції окружних судів. «Прийняття кодексу судочинства – це фактично історичний етап розвитку адміністративної юстиції в Україні», – наголосив він. Наразі збережено процедуру повторної касації, що є дуже важливим фактором при захисті громадянами свої прав у суді. Також Олександр Пасенюк зазначив, що адміністративні суди працюють за особливими правилами, а саме дотримання принципів верховенства права, диспозитивності, офіційності (активна позиція суду) і презумпція винуватості відповідача – суб’єкта владних повноважень. «За 10 років існування адміністративних судів в судах розглянуто близько 15 мільйонів справ. Це говорить про довіру громадян», – наголосив Олександр Пасенюк.

«Громадський діяч думає про майбутнє покоління, а політик про майбутні вибори», – зазначила Наталія Блажівська, суддя Вищого адміністративного суду України, віце-президент ГО «Асоціація адміністративних суддів». Зменшення потреби звернення осіб до суду щодо дій або бездіяльності суб’єктів владних повноважень має стати пріоритетом у загальній державній політиці. «В основі реформи має бути верховенство права не як компонент теорії права, а як практичний принцип. В основі має бути неупереджений судовий розгляд і висока якість судових рішень», – наголосила Наталія Блажівська і додала, що «у резолюції, яка була проголошена «Асоціацією адміністративних суддів» під час конференції: «Адміністративна юстиція: досягнення та перспективи» ми публічно заявили про те, що ми, безумовно, підтримуємо той курс реформ, який взяла наша країна».

Богдан Санін, суддя Окружного адміністративного суду міста Києва, віце-президент ГО «Асоціація адміністративних суддів» розповів, що в липні цього року створили спільну робочу групу з суддів всіх інстанцій, до якої долучилися члени «Асоціації адміністративних суддів». «Відповідно, були напрацьовані конструктивні зміни, коли були враховані ті проблемні питання, з нашої точки зору», – зазначив Богдан Санін. З його слів, регулювання потребують як внутрішні, так і зовнішні фактори впливу на судову систему. Законопроект доробку робочої групи представили вчора під час зазначеної конференції. «Перша і глобальна наша пропозиція – це є широка автономія адміністративних судів», – наголосив Богдан Санін. Серед інших рекомендацій Богдан Санін озвучив недопущення скорочення штату суддів через відсутність фінансування та збільшення гарантій їх соціального забезпечення.

 

Джерело: http://uacrisis.org/ua/46811-administrativnni-sudy   

Відео: https://www.youtube.com/watch?v=gmzmjTzZTik  

Контактна інформація суду

Окружний адміністративний суд

міста Києва

01051, м. Київ,

вул. Петра Болбочана, 8, корп.1

(Керівництво суду, судді, канцелярія,

помічники та секретарі суддів)

03150, м. Київ,

вул. Велика Васильківська, 81а

(Судді, помічники та секретарі суддів)

E-mail: inbox@adm.ki.court.gov.ua

 Телефон для довідок:

    +38 (044) 591-55-64

Контакти для прийому запитів

 відповідно до Закону України

«Про доступ до публічної інформації»

Тел./факс: +38 (044) 591-55-39

E-mail: info@adm.ki.court.gov.ua

Графік роботи

Пн. - Чт. з 8:00 до 17:00

Пт. з 8:00 до 15:45

Обідня перерва

12-00 до 12-45

Графік прийому громадян

Керівництво Окружного адміністративного суду міста Києва проводить особистий прийом громадян, представників юридичних осіб, об’єднань громадян без статусу юридичної особи за наступним графіком:

 Голова суду Вовк Павло Вячеславович

кожна остання середа місяця з 9.00 до 11.00


Заступник Голови суду

Аблов Євгеній Валерійович

Перший і третій понеділок місяця з 14.00-16.00 год.


Заступник Голови суду

Келеберда Володимир Іванович

Другий і четвертий вівторок місяця з 09.00-11.00 год.


Керівник апарату суду

Миронюк Дмитро Миколайович

Перший вівторок місяця з 14.00-16.00 год.