Перша сторінка

Хто на сайті

Зараз на сайті 0 користувачів і 0 гостей.

Контакт-центр суду 0-800-501-492

«Держава повинна комплексно вирішувати проблеми судової гілки влади, забезпечуючи громадянам доступ до правосуддя», - суддя Руслан Арсірій

На цьому днями наголосив суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Руслан Арсірій під час прямого ефіру на радіо «Голос Столиці», де він разом із суддею Оболонського районного суду міста Києва Тарасом Андрейчуком роз’яснили слухачам особливості правового спору та можливостей його досудового вирішення. Разом з тим, відповідаючи на запитання  ведучого та слухачів програми, судді торкнулись багатьох актуальних на сьогодні питань, а саме - довіри до суду, фінансового забезпечення суддів та нещодавнього звільнення Парламентом понад 500 суддів.  

«Адміністративні та загальні суди – це ті дві ланки судочинства, в яких найчастіше приймають участь безпосередньо громадяни. Саме в цих судах вирішуються конфлікти на підставі наявних у  громадянина прав та факту їх незабезпечення з боку інших осіб чи органів влади. Наприклад, якщо громадянин має право на пенсію, то відповідний державний орган зобов’язаний йому її нараховувати та виплачувати. Якщо цього не відбувається, громадянин повинен визначити, який саме орган зобов’язаний виплачувати йому пенсію, з’ясувати причину не виплати і тоді вже звертатись до суду.  Так і виникає правовий спір», - пояснив Руслан Арсірій.  «Якщо розглядати болюче для багатьох українців питання підвищення тарифів на гарячу воду та опалення, то варто зазначити наступне. Тарифи затверджуються певним нормативним актом державного органу. І якщо ці тарифи застосовуються до громадянина, а він з ними не згоден, то він може звернутись до суду і оскаржити  цей нормативний акт, але лише з огляду на порушення його особистих прав», - продовжив суддя.

Також він зазначив, що у кожного громадянина є невід’ємні права, які зафіксовані у Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, права, визначені Конституцією України, Законами України. «Тому, керуючись зазначеними документами, громадянин, перш за все, може сам визначити, чи дійсно він має те чи інше право. Такий аналіз дозволить уникнути багатьох спорів ще до суду», - зауважив Руслан Арсірій.

Продовжуючи цю тему, суддя Тарас Андрейчук зазначив, що лише спір, який буде ґрунтуватись на застосуванні норми права буде правовим. «Разом з тим, і не кожен правовий спір може стати судовим спором. Найкраще в досудовому порядку вирішення спору можуть допомогти професійні юристи. Саме фахівці галузі можуть спрогнозувати рішення, яке у випадку звернення до суду, отримають сторони та вказати на можливі шляхи вирішення проблеми без такого звернення», - пояснив Тарас Андрейчук. Він також зауважив, що до 30 вересня цього року діє така норма Конституції України (ст.124), яка визначає абсолютну юрисдикцію суду над всіма правовідносинами. Таким чином, цією нормою було заборонено встановлення обов’язкового досудового порядку вирішення спорів. «2 червня, із  внесенням змін до Основного Закону в частині правосуддя, законом може бути передбачено обов’язковий досудовий порядок спору, що, на мою думку, є досить позитивним аспектом. Це дозволить зекономити кошти і  час громадян, та, в деякій мірі, зменшить навантаження на суди», - підсумував суддя Оболонського районного суду міста Києва.

В другій частині прямого ефіру судді відповіли на ряд запитань ведучого та слухачів програми. Коментуючи звільнення понад 500 суддів, за яке днями проголосував Парламент, Руслан Арсірій зауважив, що на разі у невизначеному становищі залишається ще понад 1500 суддів. «Мова йде про тих суддів, у яких закінчився 5-річний термін повноважень. В Окружному адміністративному суді міста Києва, наприклад, за штатом працює 51 суддя, однак мають право здійснювати правосуддя лише 16 з них», - зазначив суддя Руслан Арсірій. Його доповнив колега Тарас Андрейчук та повідомив, що майже 20% суддів Оболонського районного суду міста Києва на сьогодні також залишаються без повноважень. «Парламент протиправно не вирішує питання стосовно обрання цих суддів, не зважаючи на те, що вони подали всі необхідні документи та підтвердили можливість здійснювати правосуддя. Така ситуація, безумовно, впливає на строки розгляду справ, та, можливо, навіть на якість їх розгляду», - додав Тарас Андрейчук. 

На думку Руслана Арсірія, держава повинна комплексно вирішувати наявні проблеми в системі, не останнє місце серед яких на сьогодні займає питання продовження повноважень суддів – «п’ятирічок». «Лише в такий спосіб буде забезпечено доступ кожного громадянина до судочинства та реалізовано принцип справедливого правосуддя, передбаченого Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод», - підсумував суддя Руслан Арсірій.

 

 

 

 

Прес-служба ОАСК

 

Контактна інформація суду

Окружний адміністративний суд

міста Києва

01051, м. Київ,

вул. Петра Болбочана, 8, корп.1

(Керівництво суду, судді, канцелярія,

помічники та секретарі суддів)

03150, м. Київ,

вул. Велика Васильківська, 81а

(Судді, помічники та секретарі суддів)

E-mail: inbox@adm.ki.court.gov.ua

 Телефон для довідок:

    +38 (044) 591-55-64

Контакти для прийому запитів

 відповідно до Закону України

«Про доступ до публічної інформації»

Тел./факс: +38 (044) 591-55-39

E-mail: info@adm.ki.court.gov.ua

Графік роботи

Пн. - Чт. з 8:00 до 17:00

Пт. з 8:00 до 15:45

Обідня перерва

12-00 до 12-45

Графік прийому громадян

Керівництво Окружного адміністративного суду міста Києва проводить особистий прийом громадян, представників юридичних осіб, об’єднань громадян без статусу юридичної особи за наступним графіком:

 Голова суду Вовк Павло Вячеславович

кожна остання середа місяця з 9.00 до 11.00


Заступник Голови суду

Аблов Євгеній Валерійович

Перший і третій понеділок місяця з 14.00-16.00 год.


Заступник Голови суду

Келеберда Володимир Іванович

Другий і четвертий вівторок місяця з 09.00-11.00 год.


Керівник апарату суду

Миронюк Дмитро Миколайович

Перший вівторок місяця з 14.00-16.00 год.