Перша сторінка

Хто на сайті

Зараз на сайті 0 користувачів і 3 гостя.

Контакт-центр суду 0-800-501-492

Закон про медіацію потребує суттєвого доопрацювання – судді Окружного адміністративного суду міста Києва

Запровадження в Україні Інституту медіації – це крок вперед, однак варто суттєво доопрацювати не лише законопроект, який регулюватиме  його діяльність, але й внести зміни й до інших профільних законів та Кодексу адміністративного судочинства.  Про це в ефірі радіо «Голос столиці» сказав суддя-спікер Окружного адміністративного суду міста Києва Богдан Санін.

«Парламент підтримав у першому читанні законопроект "Про медіацію", однак до другого читання його потрібно ґрунтовно доопрацювати», - зауважив суддя. Під час ефіру Богдан Санін  зупинився на основних проблемах, які пов’язані із запровадження в Україні Інституту медіації.

«Багато запитань виникає щодо критеріїв, які необхідні для обрання людини медіатором. Наприклад,  чи обов’язково мати юридичну освіту, аби отримати сертифікат», - зауважив він і додав, що на його переконання, медіатор в перше чергу має бути гарним психологом та комунікатором. 

«Не врегульоване питання і оплати послуг медіатора, адже не зрозуміло від чого належатиме ціна. Водночас, якщо мова йде про державні органи влади, які часто виступають  відповідачем, або позивачем, то виникає колізія, як їм розраховуватись, адже «закупівля послуги» має відбуватись через систему ProZorro», - підкреслив суддя-спікер. За його словами, не до кінця зрозуміле і питання повноважень та оцінки роботи медіатора, хто контролюватиме і звільнятиме недоброчесного фахівця.

Водночас, суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Володимир Донець зауважив, що не варто поспішати із застосуванням медіації  у будь-яких конфліктах. «Зарано говорити про це у господарських, адміністративних, а також в кримінальних провадженнях та справах щодо адміністративних правопорушень», - зауважив Володимир Донець.

«На етапі запровадження, Інституту медіації можна віддати на розгляд окремі категорії справ, які не пов’язані, наприклад, із розподілом майна, або опікую дітей. У перехідний період медіатором мають розглядатись звичайні побутові сімейні справи, але наразі рано говорити про кримінальні», - підкреслив він. 

«На практиці  можемо розпочати з того, щоб суддя під час розгляду судового спору, за згодою сторін, залучав медіатора. Однак не варто забувати, що рішення медіатора, наприклад, не повинне порушувати інтереси третіх осіб», - запропонував Донець.  

 Під час ефіру судді Окружного адміністративного суду міста Києва резюмували, що якщо говорити про комплексну реформу, то впершу чергу необхідно доопрацювати законопроект та внести зміни до Кодексу адміністративного судочинства.  

 

Прес-служба ОАСК

Контактна інформація суду

Окружний адміністративний суд

міста Києва

01051, м. Київ,

вул. Петра Болбочана, 8, корп.1

(Керівництво суду, судді, канцелярія,

помічники та секретарі суддів)

03150, м. Київ,

вул. Велика Васильківська, 81а

(Судді, помічники та секретарі суддів)

E-mail: inbox@adm.ki.court.gov.ua

 Телефон для довідок:

    +38 (044) 591-55-64

Контакти для прийому запитів

 відповідно до Закону України

«Про доступ до публічної інформації»

Телефон: +38 (044) 591-55-63

E-mail: info@adm.ki.court.gov.ua

Графік роботи

Пн. - Чт. з 8:00 до 17:00

Пт. з 8:00 до 15:45

Обідня перерва

12-00 до 12-45

Графік прийому громадян

Керівництво Окружного адміністративного суду міста Києва проводить особистий прийом громадян, представників юридичних осіб, об’єднань громадян без статусу юридичної особи за наступним графіком:

 Голова суду Вовк Павло Вячеславович

кожна остання середа місяця з 9.00 до 11.00


Заступник Голови суду

Аблов Євгеній Валерійович

Перший і третій понеділок місяця з 14.00-16.00 год.


Заступник Голови суду

Келеберда Володимир Іванович

Другий і четвертий вівторок місяця з 09.00-11.00 год.


Керівник апарату суду

Миронюк Дмитро Миколайович

Перший вівторок місяця з 14.00-16.00 год.