Перша сторінка

Хто на сайті

Зараз на сайті 0 користувачів і 3 гостя.

Контакт-центр суду 0-800-501-492

Повідомлення про судове рішення в адміністративній справі № 826/12383/14

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД  міста КИЄВА

01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

У Х В А Л А

про повернення позовної заяви

22 серпня 2014 року                                        м. Київ                                      № 826/12383/14

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Кармазін О.А., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами

Формус Юрія Віталійовича

до Голови Апеляційного суду міста Києва Чернушенко Антона Васильовича

Керівника апарату Апеляційного суду міста Києва Радченко Олега Миколайовича

про визнання протиправними рішень, дій  та бездіяльності, а також стягнення моральної шкоди,-

В С Т А Н О В И В:

До Окружного адміністративного суду м. Києва надійшла позовна заява Формус Юрій Віталійович до Голови Апеляційного суду міста Києва Чернушенко Антона Васильовича, Керівника апарату Апеляційного суду міста Києва Радченко Олега Миколайовича в якій позивач просить:

-          визнати протиправною бездіяльність керівника апарату Апеляційного суду м. Києва щодо не реєстрації апеляційної скарги представника Слободинського І.В., Стеблянко М.П. Формус Ю.В. на рішення Ялтинського міського суду Автономної Республіки Крим від 05.03.2014 р.;

        -          визнати протиправними дії Голови Апеляційного міського суду міста Києва щодо направлення до Ялтинського міського суду Автономної Республіки Крим вихідного № 22-ц від 06.08.2014 р. № 06.03/07-61/14 Апеляційного суду міста Києва разом з апеляційною скаргою представника Слободинського І.В., Стеблянко М.П. Формус Ю.В. на рішення Ялтинського міського суду Автономної Республіки Крим від 05.03.2014 р.;

-          зобов’язати Голову Апеляційного суду міста Києва, керівника апарату Апеляційного суду міста Києва утриматись від направлення звернень заявника до судів, неможливість діяльності яких встановлена статтею 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України».

У вступній частині позову, між тим, зазначено, що позов адресується Київському окружному адміністративному суду.

Вирішуючи питання про наявність підстав для відкриття провадження у справі, суддя виходить з наступного.

Відповідно до положень статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства; 5) подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Визначаючись з підсудністю справи, позивач зазначає, що мешкає у м. Ялта та справа підсудна Окружному адміністративному суду Автономної Республіки Крим, тобто за вибором заявника територіальна підсудність справи визначається виходячи з місцезнаходження позивача відповідно до ч. 2 ст. 19 КАС України.

Між тим, як зазначає заявник, діяльність вказаного суду неможлива в силу положень ст. 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», а відтак, як зазначає заявник, згідно положень вказаного Закону справа підсудна Окружному адміністративному суду м. Києва.

У той же час, відповідно до положень ст. 12 зазначеного Закону, у зв'язку з неможливістю здійснювати правосуддя судами Автономної Республіки Крим та міста Севастополя на тимчасово окупованих територіях, змінити територіальну підсудність судових справ, підсудних розташованим на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя судам, та забезпечити розгляд, зокрема: адміністративних справ Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим - Київським окружним адміністративним судом.

Водночас, розгляд адміністративних справ Окружного адміністративного суду міста Севастополя, забезпечується Окружним адміністративним судом міста Києва.

Таким чином, виходячи з вибору позивача та вказаних вище положень законодавства, справа підсудна Київському окружному адміністративному суду, який в даному випадку і зазначений у вступній частині позову, як суд до якого подається позов. У той же час, позов поданий до Окружного адміністративного суду м. Києва у зв’язку з чим до позовної заяви застосовуються положення п. 6 ч. 3 ст. 108 КАС України.

Так, відповідно до наведеної норми позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.

Керуючись положеннями ст. 106, п. 6 ч. 3 ст. 108, ст. 160, ст. 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -

У Х В А Л И В:

1. Позовну заяву Формус Юрія Віталійовича повернути заявнику.

2. Копію ухвали про повернення позовної заяви невідкладно надіслати особі, яка її подала.

3. Попередити позивача, що позовні матеріали будуть повернуті йому за його заявою супровідним листом рекомендованим поштовим відправленням із зворотною розпискою про їх одержання після спливу терміну для оскарження ухвали про повернення позовної заяви.

4. У випадку оскарження ухвали позовні матеріли будуть скеровані до апеляційної інстанції разом з апеляційною скаргою.

5. Роз’яснити позивачу, що повернення позовної заяви не позбавляє його права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Ухвала набирає законної сили в порядку та в строки, передбачені ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції в строки і порядку передбачені статтями 185 – 187 Кодексу адміністративного судочинства України.

        Суддя                                                                                                               О.А. Кармазін

Контактна інформація суду

Окружний адміністративний суд

міста Києва

01051, м. Київ,

вул. Петра Болбочана, 8, корп.1

(Керівництво суду, судді, канцелярія,

помічники та секретарі суддів)

03150, м. Київ,

вул. Велика Васильківська, 81а

(Судді, помічники та секретарі суддів)

E-mail: inbox@adm.ki.court.gov.ua

 Телефон для довідок:

    +38 (044) 591-55-64

Контакти для прийому запитів

 відповідно до Закону України

«Про доступ до публічної інформації»

Телефон: +38 (044) 591-55-63

E-mail: info@adm.ki.court.gov.ua

Графік роботи

Пн. - Чт. з 8:00 до 17:00

Пт. з 8:00 до 15:45

Обідня перерва

12-00 до 12-45

Графік прийому громадян

Керівництво Окружного адміністративного суду міста Києва проводить особистий прийом громадян, представників юридичних осіб, об’єднань громадян без статусу юридичної особи за наступним графіком:

 

В.о.  Голови суду

Келеберда Володимир Іванович

Другий і четвертий вівторок місяця з 09.00-11.00 год.


 Заступник Голови суду

Аблов Євгеній Валерійович

Перший і третій понеділок місяця з 14.00-16.00 год.


Керівник апарату суду

Миронюк Дмитро Миколайович

Перший вівторок місяця з 14.00-16.00 год.