Перша сторінка

Хто на сайті

Зараз на сайті 0 користувачів і 1 гість.

Єдиний номер контакт-центру судової влади України (044)207-35-46

На розгляді в Суді знаходиться понад 16000 справ і всього 12 суддів мають повноваження здійснювати правосуддя

23 січня 2017 року  у п’яти суддів Окружного адміністративного суду міста Києва – Ігоря Погрібніченка, Ігоря Іщука, Віктора Шулежка, Віктора Данилишина та Костянтина Кобилянського закінчилися повноваження. Понад 3 500 справ, не розглянутих суддями у зв'язку з навантаженням та закінченням їхніх повноважень, будуть направлені на повторний автоматизований розподіл – судовий розгляд адміністративної справи розпочнеться спочатку.

Варто зазначити, що у 2016 році на розгляді суддів Окружного адміністративного суду міста Києва перебувало майже 32 500 справ з яких 14 500 справ не було розглянуто , оскільки в минулому році тільки у 17 з 49 суддів були повноваження. Цього року суттєво збільшиться навантаження на суддів, які мають повноваження здійснювати правосуддя. У минулому році, наприклад, кожен суддя щомісяця розглядав 120-200 справ. Зараз ці цифри можуть істотно зрости, оскільки склад діючих суддів скоротився майже вдвічі. Водночас, у березні 2017 року закінчуються повноваження ще у одного судді. Ситуація, яка склалась – типова для судів і безпосередньо впливає на терміни розгляду справ.

«Довготривале не призначення суддів на посади безстроково призвело до  накопичення справ та недотримання строків їх розгляду. В результаті, громадяни,  які звертаються до Суду змушенні чекати не один тиждень на перше судове засідання та місяці на вирішення справи по суті. Минулого року судді слухали по 30 справ вдень, а цього року навантаження ще збільшиться», - заявив Голова Окружного адміністративного суду міста Києва Павло Вовк.

Він зауважив, що після того, як у п’яти суддів закінчилися повноваження, то у кожного судді на розгляді буде понад  1500 справ. «Це цифри лише на січень 2017 року. Сподіваюсь, що після набуття чинності закону про «Про Вищу раду правосуддя», процес призначення суддів активізується, пришвидшиться розгляд справ  і громадяни не нарікатимуть на суди і отримуватимуть рішення у розумні строки», - підсумував Павло Вовк.

Прес-служба Окружного адміністративного суду міста Києва

Графік роботи

Пн. - Чт. з 8:00 до 17:00

Пт. з 8:00 до 15:45

Обідня перерва

12-00 до 12-45

Графік прийому громадян