Перша сторінка

Хто на сайті

Зараз на сайті 0 користувачів і 4 гостя.

Контакт-центр суду 0-800-501-492

Судді Окружного адміністративного суду міста Києва долучились до дискусії, що таке «справедливість» та «істина»

Відбувся круглий стіл «Справедливість в суспільстві. Які рішення суддів будуть справедливі?» ініційований Всеукраїнською асоціацією адміністративних суддів, спільно із Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій.

Вказана ініціатива проведення круглого столу «Справедливість в суспільстві. Які рішення суддів будуть справедливі?», де б судді мали б можливість підняти важливі питання співвідношення понять «справедливості», «істини», «закону», зародилась більше року в Окружному адміністративному суді міста Києва та неодноразово лунала від голови Окружного адміністративного суду міста Києва Павла Вовка, а також суддів цього суду Кармазіна Олександра та Саніна Богдана.

На стадії підготовки заходу, судді Окружного адміністративного суду міста Києва визначили найбільш прийнятний формат проведення дискусійного круглого столу, визначали коло питань, які варто поставити на обговорення перед учасниками.

Відкрив захід віце-Президент Всеукраїнської асоціації адміністративних суддів Санін Богдан, який процитував слова Агустина в теології «Божа держава» «Що таке імперії без справедливості, як не є великі розбійницькі банди?! Держава без справедливості не може існувати.».

Представник Об’єднання іудейських релігійних організацій України, помічник Головного Рабина Києва та України Геннадій Білорицький підкреслив, що суддя має ухвалювати рішення на основі своїх знань, а основне його завдання – встановити істину та мир. Окрім цього він зазначив, що на суд у жодному разі не можна здійснювати тиск. «Ніхто не повинен тиснути на суд. Ні ЗМІ, ні політики, ні активісти». Із цією думкою цілком погоджується і голова Окружного адміністративного суду міста Києва Павло Вовк, який неодноразово у своїх інтерв’ю розповідав, що біля приміщення суду дуже  часто влаштовують мітинги псевдо-активісти та симпатики різних політичних сил. «Це все робиться із однією метою – чинити тиск на суд, аби він ухвалив потрібне комусь рішення», - зауважив Павло Вовк.   

Водночас, Президент Всеукраїнської асоціації адміністративних суддів Олександр Пасенюк зауважив, що наразі актуальним є питання «Чи варто вважати ухвалене під тиском рішення істинним рішенням?».

«Насправді, дуже цікаво почути, що таке «істина» та «справедливість» на думку представників різних релігійних конфесій. Чи тотожні поняття «істина та справедливість», адже і самі судді часто-густо по-різному трактують ці терміни», - розповів суддя-спікер Окружного адміністративного суду м. Києва Богдан Санін. Варто вказати, що під час робочих нарад суддів Окружного адміністративного суду міста Києва Голова суду Павло Вовк постійно акцентує увагу на тому, що суддям варто проводити спільний діалог з метою вироблення єдиних підходів у відзначенні справедливості, законності та істини. «Це дозволить людині, яка звернулась до суду, отримувати справедливе та законне рішення, в незалежності від того, до кого потрапить справа», - підкреслює Павло Вовк.

Під час круглого столу було  порушено і питання поваги до суду. «Протягом 25 років створювався негативний імідж для судової гілки влади, тому ми наразі і маємо результат – населення має низьку довіру до суду», - зауважив адвокат Олексій Шевчук, додавши, що цю сумну тенденцію потрібно негайно змінювати.

Загалом учасники круглого столу зійшлися на думці, що потрібно запровадити серію подібних заходів,  які стануть перспективним дискусійним майданчиком як для суддів, так і для активістів, журналістів.

Контактна інформація суду

Окружний адміністративний суд

міста Києва

01051, м. Київ,

вул. Петра Болбочана, 8, корп.1

(Керівництво суду, судді, канцелярія,

помічники та секретарі суддів)

03150, м. Київ,

вул. Велика Васильківська, 81а

(Судді, помічники та секретарі суддів)

E-mail: inbox@adm.ki.court.gov.ua

 Телефон для довідок:

    +38 (044) 591-55-64

Контакти для прийому запитів

 відповідно до Закону України

«Про доступ до публічної інформації»

Телефон: +38 (044) 591-55-63

E-mail: info@adm.ki.court.gov.ua

Графік роботи

Пн. - Чт. з 8:00 до 17:00

Пт. з 8:00 до 15:45

Обідня перерва

12-00 до 12-45

Графік прийому громадян

Керівництво Окружного адміністративного суду міста Києва проводить особистий прийом громадян, представників юридичних осіб, об’єднань громадян без статусу юридичної особи за наступним графіком:

 Голова суду Вовк Павло Вячеславович

кожна остання середа місяця з 9.00 до 11.00


Заступник Голови суду

Аблов Євгеній Валерійович

Перший і третій понеділок місяця з 14.00-16.00 год.


Заступник Голови суду

Келеберда Володимир Іванович

Другий і четвертий вівторок місяця з 09.00-11.00 год.


Керівник апарату суду

Миронюк Дмитро Миколайович

Перший вівторок місяця з 14.00-16.00 год.