Перша сторінка

Хто на сайті

Зараз на сайті 0 користувачів і 0 гостей.

Контакт-центр суду 0-800-501-492

Ухвала про залишення позовної заяви без руху № 826/14609/14

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД  міста КИЄВА
01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
23 вересня 2014 року   м. Київ              № 826/14609/14

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Добрянська Я.І., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами:
за позовом
(позивача-1) Сенчишина Олександра Володимировича
позивача-2 Чуглазової Галини Леонідівни
позивача-3 Генералова Дмитра Володимировича
до відповідача Подільського районного управління юстиції в м. Києві
про визнання незаконним та скасування наказу, визнання незаконним та скасування висновку правової експертизи, визнання неправомірними дій та зобов’язання вчинити певні дії  

ВСТАНОВИВ:

Позивачі Сенчишин Олександр Володимирович, Чуглазова Галина Леонідівна та Генералов Дмитро Володимирович звернулися в Окружний адміністративний суд м. Києва з позовом до відповідача Подільського районного управління юстиції в м. Києві про визнання незаконним та скасування наказу, визнання незаконним та скасування висновку правової експертизи, визнання неправомірними дій та зобов’язання вчинити певні дії.  
Відповідно до вимог статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі   –   КАС України), суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу (пункт 3 частини першої). Суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі (частина друга).
Так, дана позовна заява подана з порушенням вимог Кодексу адміністративного судочинства  України.
Відповідно до вимог ч. 3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не потрібно сплачувати.
Однак, в даному випадку, позивачами до позовної заяви не долучено жодного доказу сплати ними (кожним із них) судового збору за подання адміністративного позову не майнового характеру, що, відповідно до ст. 4 Закону України “Про судовий збір” (в редакції Закону від 19.09.2013 року, що набрала чинності з 23.10.2013 р.), за подання до адміністративного суду позову немайнового характеру становить 0,06 розміру мінімальної заробітної плати, а саме (з 01.01.2014 року по 31.12.2014 року) – 73,08 грн.
Також, ч. 1 ст. 5 Закону України “Про судовий збір” визначена категорія осіб, які звільняються від сплати судового збору.
Проте, позивачами не долучено до позовної заяви жодних доказів щодо їхньої приналежності до певної категорії осіб, які згідно ч. 1 ст. 5 Закону України “Про судовий збір” звільняються від сплати судового збору.
Таким чином, відповідно до вимог ст. 106 КАС України, позивачам необхідно надати до позовної заяви докази слати кожним із них судового збору за подання адміністративного позову не майнового характеру в розмірі 73,08 грн., або надати допустимі докази щодо права звільнення кожного із позивачів від сплати судового збору, із посиланням на відповідні положення ч. 1 ст. 5 Закону України “Про судовий збір”.
Крім того, відповідно до вимог ч. 2 ст. 106 КАС України, на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Так, в даній позовній заяві позивачі зазначають про їх приналежність до Суспільного Об’єднання “Правозахисна організація “Боротьба з корупцією в України”, а саме уповноваженість Сенчишина Олександра Володимировича, Чуглазової Галини Леонідівни та Генералова Дмитра Володимировича представляти Суспільне Об’єднання “Правозахисна організація “Боротьба з корупцією в України” в органах державної реєстрації та інших державних органах, проте як жодних допустимих доказів на підтвердження зазначеного, позивачами до позовної заяви надано не було, а також не було зазначено причин неможливості подання таких доказів.
З наведеного вище судом не вбачається, яким саме чином відповідачем Подільським районним управлінням юстиції в м. Києві були порушені права та інтереси позивачів Сенчишина Олександра Володимировича, Чуглазової Галини Леонідівни та Генералова Дмитра Володимировича як законних представників інтересів Суспільного Об’єднання “Правозахисна організація “Боротьба з корупцією в України”, оскільки жодних доказів приналежності позивачів до законних представників Суспільного Об’єднання “Правозахисна організація “Боротьба з корупцією в України”, останніми до позовної заяви надано не було.
Таким чином, відповідно до вимог ст. 106 КАС України, позивачам необхідно надати до позовної заяви копії всіх документів та доказів, якими обґрунтовуються позовні вимоги (зокрема докази щодо законного представництва позивачами інтересів Суспільного Об’єднання “Правозахисна організація “Боротьба з корупцією в України”), а в разі неможливості – письмово зазначити об’єктивні причини неможливості подання таких документів із наданням відповідних документальних підтверджень наведеного.
Згідно вимог частини першої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Враховуючи зазначене, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву Сенчишина Олександра Володимировича, Чуглазової Галини Леонідівни та Генералова Дмитра Володимировича до відповідача Подільського районного управління юстиції в м. Києві про визнання незаконним та скасування наказу, визнання незаконним та скасування висновку правової експертизи, визнання неправомірними дій та зобов’язання вчинити певні дії – без руху, з наданням позивачам часу для усунення недоліків.
Керуючись вимогами ст.ст. 106, 107, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва -

У Х В А Л И В:

1. Залишити позовну заяву Сенчишина Олександра Володимировича, Чуглазової Галини Леонідівни та Генералова Дмитра Володимировича до відповідача Подільського районного управління юстиції в м. Києві про визнання незаконним та скасування наказу, визнання незаконним та скасування висновку правової експертизи, визнання неправомірними дій та зобов’язання вчинити певні дії – без руху.
2. Встановити позивачам строк на усунення недоліків позовної заяви до 06.10.2014 р.
3. Попередити позивачів про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені п. 1 ч. 3 ст. 108 КАС України.
           
Дана ухвала набирає законної сили відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки встановлені ст.ст. 185-187 КАС України.
Суддя                                                                                          Я.І. Добрянська

Контактна інформація суду

Окружний адміністративний суд

міста Києва

01051, м. Київ,

вул. Петра Болбочана, 8, корп.1

(Керівництво суду, судді, канцелярія,

помічники та секретарі суддів)

03150, м. Київ,

вул. Велика Васильківська, 81а

(Судді, помічники та секретарі суддів)

E-mail: inbox@adm.ki.court.gov.ua

 Телефон для довідок:

    +38 (044) 591-55-64

Контакти для прийому запитів

 відповідно до Закону України

«Про доступ до публічної інформації»

Телефон: +38 (044) 591-55-63

E-mail: info@adm.ki.court.gov.ua

Графік роботи

Пн. - Чт. з 8:00 до 17:00

Пт. з 8:00 до 15:45

Обідня перерва

12-00 до 12-45

Графік прийому громадян

Керівництво Окружного адміністративного суду міста Києва проводить особистий прийом громадян, представників юридичних осіб, об’єднань громадян без статусу юридичної особи за наступним графіком:

 

В.о.  Голови суду

Келеберда Володимир Іванович

Другий і четвертий вівторок місяця з 09.00-11.00 год.


 Заступник Голови суду

Аблов Євгеній Валерійович

Перший і третій понеділок місяця з 14.00-16.00 год.


Керівник апарату суду

Миронюк Дмитро Миколайович

Перший вівторок місяця з 14.00-16.00 год.