Перша сторінка

Хто на сайті

Зараз на сайті 0 користувачів і 13 гостей.

Контакт-центр суду 0-800-501-492

Ухвала про залишення позовної заяви без руху по справі № 826/13737/17

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД  міста КИЄВА

01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1


У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху


31 жовтня 2017 року                                        м. Київ                              № 826/13737/17

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Маруліна Л.О., ознайомившись з позовною заявою   

за позовом

                Пуляхова Вітора Васильовича

до

                Пенсійного фонду України

про

 визнання протиправними дій, зобов'язати вчинити дії,

В С Т А Н О В И В:

    Пуляхов Вітор Васильович звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Пенсійного фонду України про визнання протиправними дій, зобов'язати вчинити дії.          

Відповідно до пункту 4 частини першої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.

В частині 4 статті 105  Кодексу адміністративного судочинства України зазначено, що адміністративний позов може містити вимоги про: 1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень; 2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії; 3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій; 4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю; 5) виконання зупиненої чи невчиненої дії; 6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; 7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.

Як вбачається з матеріалів адміністративного позову позивач просить: 1)  визнати протиправними дії Констянтинівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області; 2) стягнути заборгованість з відшкодуванням фактичних витрат його пенсії з періоду призупинення, тобто з березня 2016 року і сплачувати по той час, поки не буде для цього підстави (рахунок у “Ощадбанку України” № 262515027797607).

Отже, суд вважає, що виклад прохальної частини адміністративного позову не відповідає вимогам статті 105 Кодексу адміністративного судочинства України.

Згідно із пунктом 3 частини першої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, у позовній заяві зазначаються ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі.

Відповідно до матеріалів адміністративного позову позивачем визначено відповідача - Пенсійний фонд України. Позовні вимоги заявлені до органу - Констянтинівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області. Отже, позивачеві слід визначитись,  який орган є відповідачем у справі.

Відповідно до пункту 4 частини першої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, у позовній заяві зазначається зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

Судом було встановлено, що позивачем не дотримані вимоги пункту 4 частини першої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, оскільки ним  заявлено вимоги до органу який не  визначено як  відповідача по справі та відсутні  взагалі позовні вимоги до відповідача - Пенсійного фонду України.

Згідно із частиною третьою статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

При цьому, у відповідності до частини другої статті 87 Кодексу адміністративного судочинства України розмір судового збору, порядок його сплати і звільнення від сплати встановлюються законом.

Позивачем не надано жодного доказу  про сплату судового збору  відповідно до Закону України “Про судовий збір”.

Відповідно до частини першої статті 4 Закону України “Про судовий збір” встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно з підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 р. №3674-VI за подання фізичною особою до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру фізичною особою справляється судовий збір у розмірі: 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік" від 21.12.2016 №1801-VIII із 01.01.2017 р. встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб у розмірі 1600,00 грн.

Згідно з частиною третьою статті 6 Закону України “Про судовий збір”, у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну з вимог немайнового характеру.

Аналогічну позицію викладено в постанові Верховного Cуду України від 14.03.2017 р.  у справі №П/800/559/16.

Таким чином, за  кожну позовну вимогу немайнового характеру адміністративного позову необхідно сплатити судовий збір у розмірі 640,00 грн.

Суд встановив, що позивачем в адміністративному позові заявлено  дві позовні вимоги немайнового характеру, отже позивачеві потрібно сплатити судовий збір у розмірі 1600,00 грн.

Водночас, як вбачається із матеріалів позовної заяви, позивачем заявлено клопотання про  відстрочення сплати судового збору  до ухвалення судового рішення по справі посилаючись на свій майновий стан. Проте, позивачем не  надано жодного доказу на обґрунтування свого клопотання.

Суд також звертає увагу на викладену у постанові Пленуму Вищого адміністративного суду України від 23.01.2015 №2 “Про практику застосування адміністративними судами положень Закону України від 08 липня 2011 року №3674-VI “Про судовий збір” позицією про те, що визначення майнового стану сторони є оціночним та залежить від доказів, якими обґрунтовується рівень майнового стану сторони. Якщо залежно від рівня майнового стану сторона позбавлена можливості сплатити судовий збір, то такі обставини є підставою на відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення сторони від сплати.

Виходячи з викладеного суд дійшов до висновку, що дане клопотання про відстрочення  сплати судового збору буде розглянуто після усунення недоліків на виконання ухвали суду.

Отже, позивачем не дотримано вимоги частини третьої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до частини першої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Таким чином, суд вважає за належне вказати, що зазначені вище недоліки позовної заяви повинно бути усунено позивачем шляхом подання до суду із посиланням на реквізити даної ухвали, зокрема:

          - оригіналу документа про сплату судового збору у розмірі 1600,00 грн., із відміткою банку про зарахування судового збору до бюджету на наступні реквізити: отримувач коштів - УДКСУ у Печерському районі м. Києва; код отримувача - (код за ЄДРПОУ) 38004897; банк отримувача - ГУ ДКСУ у м. Києві; код банку отримувача - 820019; рахунок отримувача - 31218206784007; код класифікації доходів бюджету - 22030001; призначення платежу: “Судовий збір, за позовом ________ (П.І.Б. чи назва установи, організації позивача), Окружний адміністративний суд міста Києва, код ЄДРПОУ 34414689” або доказу, яким обґрунтовується рівень майнового стану позивача;

 - уточнити склад відповідачів по справі або уточнити позовні вимоги до визначених відповідачів;

      - надати примірники уточненого адміністративного позову для суду та для вручення сторонам по справі (відповідачу/ам).

  Керуючись статтями 105, 106, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва,

УХВАЛИВ:

1.          Залишити позовну заяву Пуляхова Вітора Васильовича без руху.

2.          Встановити позивачу строк до 15.11.2017 для усунення недоліків позовної заяви.

3.          Попередити позивача про те, що у випадку не усунення недоліків позовної заяви позовна заява буде повернута йому відповідно до пункту 1 частини третьої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України.

4.          Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулась із позовною заявою.


Ухвала набирає законної сили у порядку, встановленому в ст.254 КАС України та може бути оскаржена у порядку і строки, встановлені ст.ст.185-187 Кодексу адміністративного судочинства України відповідно.


Суддя                                                                                                Л.О. Маруліна

Контактна інформація суду

Окружний адміністративний суд

міста Києва

01051, м. Київ,

вул. Петра Болбочана, 8, корп.1

(Керівництво суду, судді, канцелярія,

помічники та секретарі суддів)

03150, м. Київ,

вул. Велика Васильківська, 81а

(Судді, помічники та секретарі суддів)

E-mail: inbox@adm.ki.court.gov.ua

 Телефон для довідок:

    +38 (044) 591-55-64

Контакти для прийому запитів

 відповідно до Закону України

«Про доступ до публічної інформації»

Телефон: +38 (044) 591-55-63

E-mail: info@adm.ki.court.gov.ua

Графік роботи

Пн. - Чт. з 8:00 до 17:00

Пт. з 8:00 до 15:45

Обідня перерва

12-00 до 12-45

Графік прийому громадян

Керівництво Окружного адміністративного суду міста Києва проводить особистий прийом громадян, представників юридичних осіб, об’єднань громадян без статусу юридичної особи за наступним графіком:

 Голова суду Вовк Павло Вячеславович

кожна остання середа місяця з 9.00 до 11.00


Заступник Голови суду

Аблов Євгеній Валерійович

Перший і третій понеділок місяця з 14.00-16.00 год.


Заступник Голови суду

Келеберда Володимир Іванович

Другий і четвертий вівторок місяця з 09.00-11.00 год.


Керівник апарату суду

Миронюк Дмитро Миколайович

Перший вівторок місяця з 14.00-16.00 год.