Перша сторінка

Хто на сайті

Зараз на сайті 0 користувачів і 3 гостя.

Контакт-центр суду 0-800-501-492

Ухвала про залучення співвідповідача по справі №826/3798/17

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД  міста КИЄВА

01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1


У Х В А Л А


31 січня 2018 року                                                                                справа №826/3798/17


Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Кузьменка В.А., суддів Арсірія Р.О., Огурцова О.П., за участю секретаря Яцюти М.С. та представників:

позивача:                     не з’явились;

відповідача 1:                     Чеховського А.А.;

відповідача 2:                     Потапова М.А.;

третьої особи 1:          не з’явились;

третьої особи 2:          не з’явились;

третьої особи 3:          Долгова Ю.В.;

третьої особи 4:          Мишковець О.В.;

третьої особи 5:          не з’явились;

третьої особи 6:          Кушнерик Т.Р.;

третьої особи 7:          не з’явились

розглянувши в судовому засіданні за власною ініціативою питання про залучення до участі у справі Головного управління Держпродспоживслужби в місті Києві в якості співвідповідача та  виключення з числа третіх осіб Інспекції з питань захисту прав споживачів в адміністративній справі

за позовом

Крейніна Дмитра Олександровича

до

 

треті особи

1.  Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг

2.  Антимонопольного комітету України

1. ДТЕК ХОЛДІНГЗ ЛІМІТЕД

2. ДТЕК ЕНЕРДЖІ Б.В.

3. Верховна Рада України

4. Президент України Порошенко Петро Олексійович

5. Кабінет Міністрів України

6. Публічне акціонерне товариство “Київенерго”

7. Інспекція з питань захисту прав споживачів у місті Києві

про

визнання дій протиправними, зобов’язання вчинити дії, стягнення коштів

В С Т А Н О В И В:

Крейнін Дмитро Олександрович (далі по тексту – позивач, Крейнін Д.О.) звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом (оновленим) до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі по тексту – відповідач 1) та Антимонопольного комітету України (далі по тексту – відповідач 2), в якому просить: 1)  зобов’язати відповідачів 1, 2 здійснити дії, направлені на націоналізацію відповідача 4 та провести його націоналізацію; 2)   зобов’язати відповідачів вчинити дії, направлені на зобов’язання Публічного акціонерного товариства “Київенерго” припинити використовувати тарифи на електроенергію для побутових споживачів електроенергії, затверджені постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 26 лютого 2015 року №220; 4) зобов’язати відповідачів вчинити дії, направлені на зобов’язання Публічного акціонерного товариства “Київенерго” здійснити перерахунок спожитої електроенергії для всіх споживачів міста Києва, починаючи з 26 лютого 2015 року по тарифам, які існували до вказаної дати, а всю різницю після такого перерахування стягнути з відповідача 4 на користь Збройних Сил України; 5) зобов’язати відповідачів вчинити дії, направлені на стягнення з Публічного акціонерного товариства “Київенерго” на користь Збройних Сил України штраф у розмірі до п’яти відсотків доходу (виручки) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) відповідача за останній звітний рік, що передував року, в якому накладається штраф; 6) зобов’язати відповідачів вчинити дії, направлені на стягнення з Публічного акціонерного товариства “Київенерго” суми штрафу в розмірі 8   585,00 грн. на користь Збройних Сил України; 7)   у випадку задоволення позову зобов’язати Інспекцію з питань захисту справ споживачів у місті Києві здійснити перевірку діяльності Публічного акціонерного товариства “Київенерго” та притягнути до встановленої чинним законодавством відповідальності за наявні порушення.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 21 квітня 2017 року відкрито провадження в адміністративній справі №826/3798/17, закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду.

В судовому засіданні 31 січня 2018 року суд дійшов висновку про необхідність залучення до участі у справі Головного управління Держпродспоживслужби в місті Києві в якості співвідповідача та виключення зі складу третіх осіб Інспекції з питань захисту прав споживачів в місті Києві.

Відповідно до статті 48 Кодексу адміністративного судочинства України суд першої інстанції, встановивши, що позов подано не до тієї особи, яка повинна відповідати за позовом, за позовом, суд до ухвалення рішення ц справі за згодою позивача замінює первісного відповідача належним відповідачем, не закриваючи провадження у справі, якщо це не потягне за собою зміни підсудності адміністративної справи. Суд має право за клопотанням позивача до ухвалення рішення у справі залучити до участі у ній співвідповідача. Якщо позивач не згоден на заміну відповідача іншою особою, суд може залучити цю особу як другого відповідача. У разі відмови у задоволенні адміністративного позову до такого відповідача понесені позивачем витрати відносяться на рахунок держави.

Враховуючи вищевикладене, з метою всебічного та об’єктивного розгляду Окружний адміністративний суд міста Києва вважає за необхідне залучити до участі у справі Головного управління Держпродспоживслужби в місті Києві в якості співвідповідача та виключити Інспекцію з питань захисту прав споживачів у місті Києві з числа третіх осіб, які не заявляють самостійних на предмет спору, на стороні відповідача.

На підставі вищевикладеного, керуючись статтями 48, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва,-

У Х В А Л И В:

1.  Залучити до участі в адміністративній справі Головне управління Держпродспоживслужби в місті Києві, в якості співвідповідача.

2.  Зобов’язати позивача направити залученій особі копію позовної заяви та доданих до неї документів, докази чого надати суду.

3.  Виключити Інспекцію з питань захисту прав споживачів у місті Києві з числа третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача.

4.  Відкласти розгляд справи на 14 березня 2018 року о 09:40 год.

5. Копію ухвали направити особам, які беруть участь у справі.


Ухвала оскарженню не підлягає.

 

 

Головуючий суддя                                                                      В.А. Кузьменко

 

Судді                                                                                           Р.О. Арсірій

 

                                                                                                    О.П. Огурцов

Контактна інформація суду

Окружний адміністративний суд

міста Києва

01051, м. Київ,

вул. Петра Болбочана, 8, корп.1

(Керівництво суду, судді, канцелярія,

помічники та секретарі суддів)

03150, м. Київ,

вул. Велика Васильківська, 81а

(Судді, помічники та секретарі суддів)

E-mail: inbox@adm.ki.court.gov.ua

 Телефон для довідок:

    +38 (044) 591-55-64

Контакти для прийому запитів

 відповідно до Закону України

«Про доступ до публічної інформації»

Телефон: +38 (044) 591-55-63

E-mail: info@adm.ki.court.gov.ua

Графік роботи

Пн. - Чт. з 8:00 до 17:00

Пт. з 8:00 до 15:45

Обідня перерва

12-00 до 12-45

Графік прийому громадян

Керівництво Окружного адміністративного суду міста Києва проводить особистий прийом громадян, представників юридичних осіб, об’єднань громадян без статусу юридичної особи за наступним графіком:

 Голова суду Вовк Павло Вячеславович

кожна остання середа місяця з 9.00 до 11.00


Заступник Голови суду

Аблов Євгеній Валерійович

Перший і третій понеділок місяця з 14.00-16.00 год.


Заступник Голови суду

Келеберда Володимир Іванович

Другий і четвертий вівторок місяця з 09.00-11.00 год.


Керівник апарату суду

Миронюк Дмитро Миколайович

Перший вівторок місяця з 14.00-16.00 год.