Перша сторінка

Хто на сайті

Зараз на сайті 0 користувачів і 16 гостей.

Контакт-центр суду 0-800-501-492

Ухвала про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі № 810/3847/18

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД  міста КИЄВА

01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

 

У Х В А Л А

про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі

13 вересня 2018 року

м. Київ

№ 810/3847/18

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Аверкової В.В., ознайомившись з позовною заявою і доданими до неї матеріалами

за позовом    Борцой Світлани Василівни

                      (адреса для листування: 65122, м. Одеса, вул. Трамвайна, б. 16, РНОКПП

                      2748412946)

до                   Приватного виконавця округу міста Києва Вольф Тетяни Леонідівни

                      (02094, м. Київ, вул. Поправки Юрія, 6, оф. 15)

про                 визнання протиправною та скасування постанови від 27 квітня 2018 року

                      №56290412

ВСТАНОВИВ:

Борцова Світлана Василівна звернулася до Київського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до приватного виконавця округу міста Києва Вольф Тетяни Леонідівни про визнання протиправною та скасування постанови від 27 квітня 2018 року №56290412.

Ухвалою Київського Окружного адміністративного суду від 27 липня 2018 року позовну заяву Борцой Світлани Василівнии до приватного виконавця округу міста Києва Вольф Тетяни Леонідівни про визнання протиправною та скасування постанови від 27 квітня 2018 року №56290412 передано за підсудністю до Окружного адміністративного суду міста Києва.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями, для розгляду вказаного позову визначено суддю Аверкову В.В.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 20 серпня 2018 року позовну заяву залишено без руху та надано позивачу строк на усунення недоліків позовної заяви. У встановлений судом строк позивач усунув недоліки позовної заяви.

Разом з позовною заявою позивачем подано заяву про поновлення строку звернення до суду з даним позовом. В обґрунтування вказаної заяви позивач зазначає, що вона працює прибиральником виробничих приміщень на Товаристві з обмеженою відповідальністю "Новотех-Термінал" з 21 липня 2017 року. У липні 2018 року вона помітила, що розмір її заробітної плати за травень та червень суттєво зменшений, у зв'язку із чим 13 липня 2018 року вона звернулась до керівництва ТОВ "Новотех-Термінал" із заявою про повідомлення причин зменшення розміру її плати. 19 липня 2018 року позивач отримала письмову відповідь, у якій повідомлялось, що 21 травня 2018 року на Товариство з обмеженою відповідальністю "Новотех-Термінал", де Борцой Світлана Василівна працює надійшла постанова приватного виконавця виконавчого округу міста Києва Вольф Тетяни Леонідівни про звернення стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію та інші доходи боржника від 08 травня 2018 року (ВП №56290412) про стягнення з Борцой Світлани Василівни на користь Публічного акціонерного товариства "Перший Український міжнародний Банк" заборгованість у розмірі 72 309,44 грн на підставі виконавчого напису №1267 виданого

19 березня 2018 року приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Харою Наталією Станіславівною.

Також позивач зазначає, що з поштового відділення позивач дізналась, що на адресу, де вона мешкає (адреса: Одеська обл., Березівський p., с. Новоселівка, вул. Нова, 1) було направлено лист (штрихкодовий ідентифікатор 0209417974179), який вручено згідно з даними сайту littpy'/ukrposhta.іш/ 12 травня 2018 року.

Водночас, позивач зазначає, що не отримувала та не могла отримати постанову про відкриття провадження (ВП №56290412) або іншу кореспонденцію особисто у поштовому відділенні, оскільки 12 травня 2018 року вона працювала у зміну з 08.00 год. по 20.00 год. на ТОВ "Новотех-Термінал", що підтверджується довідкою, яка надана суду.

Разом з тим, позивач зазначає, що лист із постановою про відкриття виконавчого провадження було вручено її малолітній дитині Борцой Олександру Олександровичу, якій забув  його передати позивачу і дав лише після запитання. Отже, про існування зазначеного виконавчого провадження дізналась лише 19 липня 2018 року з відповіді ТОВ "Новотех-Термінал" №765 від 19 липня 2018 року. Узв'язку з чим позивач звернулась до Київського окружного адміністративного суду25 липня 2018 року.

Відповідно частин першої та другої статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України, позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів

Частиною першою статті 287 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця, приватного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.

Відповідно до пункту 1 частини другої статті 287 Кодексу адміністративного судочинства України, позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.

Відповідно до частини першої статті 121 Кодексу адміністративного судочинства України, суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.

Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку, що зазначене клопотання позивача підлягає задоволенню.

Також, суд зазначає наступне.

Частиною другою статті 49 Кодексу адміністративного судочинства України зазначено,  що треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов’язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов’язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.

Як вбачається з матеріалів позовної заяви, стягувачем у виконавчому провадженні є Публічне акціонерне товариство "Перший Український Міжнародний Банк", а тому рішення у даній справі може вплинути на інтереси Публічного акціонерного товариства "Перший Український Міжнародний Банк".

Суд дійшов висновку про необхідність залучення до участі у справі Публічне акціонерне товариство "Перший Український Міжнародний Банк" у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору.

Справа є незначної складності та підлягає розгляду за правилами спрощеного позовного провадження.

Відповідно до частини четвертої статті 287 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративна справа з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби, приватного виконавця вирішується судом протягом десяти днів після відкриття провадження у справі.

Статтею 268 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що у справах, визначених статтями 273 - 277, 280 - 283, 285 - 289 цього Кодексу, щодо подання позовної заяви та про дату, час і місце розгляду справи суд негайно повідомляє відповідача та інших учасників справи шляхом направлення тексту повістки на офіційну електронну адресу, а за її відсутності - кур'єром або за відомими суду номером телефону, факсу, електронною поштою чи іншим технічним засобом зв'язку.

Учасник справи вважається повідомленим належним чином про дату, час та місце розгляду справи, визначеної частиною першою цієї статті, з моменту направлення такого повідомлення працівником суду, про що останній робить відмітку у матеріалах справи, та (або) з моменту оприлюднення судом на веб-порталі судової влади України відповідної ухвали про відкриття провадження у справі, дату, час та місце судового розгляду.

Неприбуття у судове засідання учасника справи, повідомленого відповідно до положень цієї статті, не перешкоджає розгляду справи у судах першої та апеляційної інстанцій.

Керуючись статтями 159-168, 171, 257-263, 268, 287 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Визнати причини пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними та поновити строк звернення до адміністративного суду з даним позовом.

2. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі, яка буде розглядатись суддею Аверковою В.В.

3. Здійснити розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження.

4. Залучити до участі у справі Публічне акціонерне товариство "Перший Український Міжнародний Банк" (м. Київ, вул. Андріївська, 4, код ЄДРПОУ 1482829) у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору

5. Призначити справу до судового розгляд по суті на 18 вересня 2018 року о 15:45 год. за адресою: м. Київ, вул. Велика Васильківська, 81-А, зал судового засідання №101.

6. Зобов’язати відповідача надати суду до 17 вересня 2018 року:

- відзив на позовну заяву і всі письмові докази наявні у відповідача;

- належним чином засвідченні матеріали виконавчого провадження ВП №56290412.

7. Запропонувати третій особі подати до суду пояснення з приводу предмета позову до 17 вересня 2018 року.

8. Звернути увагу відповідача, що відзив на позовну заяву (відзив) повинен відповідати вимогам частинам 2-4 статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України.

9. Роз'яснити відповідачу, що у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.

 


10. Роз'яснити сторонам, що неприбуття у судове засідання учасника справи, повідомленого відповідно до положень статті 268 КАС України, не перешкоджає розгляду справи.


Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення в порядку, визначеному статтею 256 Кодексу адміністративного судочинства України і може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 292-297 Кодексу адміністративного судочинства України, лише в частині пункту 4 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства.


Суддя                                                                                           В.В. Аверкова

Контактна інформація суду

Окружний адміністративний суд

міста Києва

01051, м. Київ,

вул. Петра Болбочана, 8, корп.1

(Керівництво суду, судді, канцелярія,

помічники та секретарі суддів)

03150, м. Київ,

вул. Велика Васильківська, 81а

(Судді, помічники та секретарі суддів)

E-mail: inbox@adm.ki.court.gov.ua

 Телефон для довідок:

    +38 (044) 591-55-64

Контакти для прийому запитів

 відповідно до Закону України

«Про доступ до публічної інформації»

Телефон: +38 (044) 591-55-63

E-mail: info@adm.ki.court.gov.ua

Графік роботи

Пн. - Чт. з 8:00 до 17:00

Пт. з 8:00 до 15:45

Обідня перерва

12-00 до 12-45

Графік прийому громадян

Керівництво Окружного адміністративного суду міста Києва проводить особистий прийом громадян, представників юридичних осіб, об’єднань громадян без статусу юридичної особи за наступним графіком:

 Голова суду Вовк Павло Вячеславович

кожна остання середа місяця з 9.00 до 11.00


Заступник Голови суду

Аблов Євгеній Валерійович

Перший і третій понеділок місяця з 14.00-16.00 год.


Заступник Голови суду

Келеберда Володимир Іванович

Другий і четвертий вівторок місяця з 09.00-11.00 год.


Керівник апарату суду

Миронюк Дмитро Миколайович

Перший вівторок місяця з 14.00-16.00 год.