Перша сторінка

Хто на сайті

Зараз на сайті 0 користувачів і 2 гостя.

Єдиний номер контакт-центру судової влади України (044)207-35-46

Суд задовольнив позов Розенблата до НАБУ

 

20 вересня 2018 року Окружний адміністративний суд міста Києва завершив розгляд справи за позовом Борислава Розенблата  до Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) та Генеральної прокуратури України (ГПУ) про визнання протиправними дій відповідачів щодо здійснення оперативно-розшукових заходів, що порушують гарантії депутатської недоторканості позивача.

Розгляд справи в Окружному адміністративному суді міста Києва тривав майже рік. При цьому, за час розгляду справи провадження у ній закривалось на підставі відповідної ухвали суду першої інстанції, прийнятої у зв’язку з тим, що суд прийшов до висновку, що її розгляд має здійснюватися загальним судом у порядку кримінального судочинства. Проте, таке рішення було частково скасоване ухвалою суду апеляційної інстанції, якою також було вирішено направити дану справу, в частині вимог, для продовження розгляду до Окружного адміністративного суду міста Києва.

Відповідно, розгляд справи здійснювався у межах визначених ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду.

Судом було встановлено,  що відповідачами безпідставно вчинялись дії щодо здійснення кримінального переслідування Борислава Розенблата поза межами відповідного кримінального провадження та без дотримання законодавчих вимог щодо необхідності забезпечення депутатської недоторканості, тобто, без отримання згоди Верховної Ради України на притягнення позивача до кримінальної відповідальності, що, крім іншого, призвело до протиправного втручання в особисте і сімейне життя Розенблата.

Суд, за наслідком розгляду справи, задовольнив позов Борислава Розенблата, визнавши протиправними дії відповідачів та зобов’язавши їх дотримуватись вимог чинного законодавства, щодо дотримання гарантій депутатської недоторканості під час відповідного кримінального провадження. Варто зауважити, що надані та досліджені судом докази, що містять інформацію, яка охороняється Законом України «Про державну таємницю», не дозволяє суду публікувати мотивувальну частину судового рішення.

 

Прес-служба Окружного адміністративного суду міста Києва

Контактна інформація суду

Окружний адміністративний суд

міста Києва

01051, м. Київ,

вул. Петра Болбочана, 8, корп.1

(Керівництво суду, судді, канцелярія,

помічники та секретарі суддів)

03150, м. Київ,

вул. Велика Васильківська, 81а

(Судді, помічники та секретарі суддів)

E-mail: inbox@adm.ki.court.gov.ua

 Телефон для довідок:

    +38 (044) 591-55-64

Контакти для прийому запитів

 відповідно до Закону України

«Про доступ до публічної інформації»

Телефон: +38 (044) 591-55-63

E-mail: info@adm.ki.court.gov.ua

Графік роботи

Пн. - Чт. з 8:00 до 17:00

Пт. з 8:00 до 15:45

Обідня перерва

12-00 до 12-45

Графік прийому громадян

Кабінет Міністрів України подовжив дію карантинних обмежень до 31 грудня 2021 року. Враховуючи рекомендації Ради суддів України, до покращення епідеміологічної ситуації, тимчасово призупинено керівництвом суду  особистий прийом громадян, представників юридичних осіб, об’єднань громадян без статусу юридичної особи. Проте зберігається можливість звернутись за допомогою електронної пошти та засобів поштового зв'язку.

 

Голова суду

Вовк Павло Вячеславович

 


Заступник Голови суду

Келеберда Володимир Іванович

  


Заступник Голови суду

Аблов Євгеній Валерійович

   


Керівник апарату суду

Миронюк Дмитро Миколайович