Перша сторінка

Хто на сайті

Зараз на сайті 0 користувачів і 6 гостей.

Контакт-центр суду 0-800-501-492

У Х В А Л А про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД  міста КИЄВА

01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1


У Х В А Л А

про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі

24 вересня 2018 року        м. Київ         № 826/14483/18

 

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Аверкової В.В., ознайомившись з позовною заявою і доданими до неї матеріалами

за позовом    Публічного акціонерного товариства "Фідобанк"

                      (01601, м. Київ, вул. В. Васильківська, 10, код ЄДРПОУ 14351016)

до                   Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої

                      служби Міністерства юстиції України

                      (01001, м. Київ, вул. Городецького, буд. 13, код ЄДРПОУ 00015622)

про                 визнання незаконними дій, скасування постанови від 8 травня 2018 року ВП

                      №56423136

ВСТАНОВИВ:

Публічне акціонерне товариство "Фідобанк" звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України про визнання незаконними дій, скасування постанови від 18 травня 2018 року ВП №56423136.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 10 вересня 2018 року позовну заяву залишено без руху та надано позивачу строк на усунення недоліків позовної заяви. У встановлений судом строк позивач усунув недоліки позовної заяви.

Разом з позовною заявою позивачем подано заяву про поновлення строку звернення до суду з даним позовом. В обґрунтування вказаної заяви позивач зазначає, що отримав оскаржувану постанову 23 травня 2018 року, у зв'язку з чим 01 червня 2018 року звернувся до Соснівського районного суду м. Черкаси щодо оскарження постанови від 18 травня 2018 року ВП №56423136. Ухвалою Соснівського районного суду м. Черкаси від 15 червня 2018 року відмовлено позивачу у відкритті провадження у справі та роз'яснено право на звернення в порядку адміністративного судочинства за визначеною законом підсудністю.

Позивач зазначає, що вказану ухвалу про відмову у відкритті не отримував, у зв'язку з чим представник банку звернувся до Соснівського районного суду м. Черкаси 30 липня 2018 року про ознайомлення з матеріалами справи, дізнавшись, під час ознайомлення з матеріалами справи, про відмову у відкритті провадження у справі, звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва 06 серпня 2018 року. Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 13 серпня 2018 року позовну заяву повернуто позивачу на підставі пункту 3 частини четвертої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України. Вказану ухвалу позивачем отримано 03 вересня 2018 року. Після отримання ухвали про повернення позовної заяви, позивач звернувся до суду з даним позов 06 вересня 2018 року.

Відповідно частин першої та другої статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України, позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів

Частиною першою статті 287 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця, приватного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.

Відповідно до пункту 1 частини другої статті 287 Кодексу адміністративного судочинства України, позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.

Відповідно до частини першої статті 121 Кодексу адміністративного судочинства України, суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.

Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку, що зазначене клопотання позивача підлягає задоволенню.

Справа є незначної складності та підлягає розгляду за правилами спрощеного позовного провадження.

Відповідно до частини четвертої статті 287 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративна справа з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби, приватного виконавця вирішується судом протягом десяти днів після відкриття провадження у справі.

Статтею 268 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що у справах, визначених статтями 273 - 277, 280 - 283, 285 - 289 цього Кодексу, щодо подання позовної заяви та про дату, час і місце розгляду справи суд негайно повідомляє відповідача та інших учасників справи шляхом направлення тексту повістки на офіційну електронну адресу, а за її відсутності - кур'єром або за відомими суду номером телефону, факсу, електронною поштою чи іншим технічним засобом зв'язку.

Учасник справи вважається повідомленим належним чином про дату, час та місце розгляду справи, визначеної частиною першою цієї статті, з моменту направлення такого повідомлення працівником суду, про що останній робить відмітку у матеріалах справи, та (або) з моменту оприлюднення судом на веб-порталі судової влади України відповідної ухвали про відкриття провадження у справі, дату, час та місце судового розгляду.

Неприбуття у судове засідання учасника справи, повідомленого відповідно до положень цієї статті, не перешкоджає розгляду справи у судах першої та апеляційної інстанцій.

Керуючись статтями 159-168, 171, 257-263, 268, 287 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Визнати причини пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними та поновити строк звернення до адміністративного суду з даним позовом.

2. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі, яка буде розглядатись суддею Аверковою В.В.

3. Здійснити розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження.

4. Призначити справу до судового розгляд по суті на 28 вересня 2018 року об 11:20 год. за адресою: м. Київ, вул. Велика Васильківська, 81-А, зал судового засідання №101.

5. Зобов’язати відповідача надати суду до 27 вересня 2018 року:

- відзив на позовну заяву і всі письмові докази наявні у відповідача;

- належним чином засвідченні матеріали виконавчого провадження ВП №56423136.

6. Звернути увагу відповідача, що відзив на позовну заяву (відзив) повинен відповідати вимогам частинам 2-4 статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України.

7. Роз'яснити відповідачу, що у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.

8. Роз'яснити сторонам, що неприбуття у судове засідання учасника справи, повідомленого відповідно до положень статті 268 КАС України, не перешкоджає розгляду справи.


Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення в порядку, визначеному статтею 256 Кодексу адміністративного судочинства України і може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 292-297 Кодексу адміністративного судочинства України, лише в частині пункту 4 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства.


Суддя                                                                                                        В.В. Аверкова


Інформацію по справі можна отримати на офіційному веб - порталі судової влади  України за адресою: http://court.gov.ua/fair/sud2670/

Контактна інформація суду

Окружний адміністративний суд

міста Києва

01051, м. Київ,

вул. Петра Болбочана, 8, корп.1

(Керівництво суду, судді, канцелярія,

помічники та секретарі суддів)

03150, м. Київ,

вул. Велика Васильківська, 81а

(Судді, помічники та секретарі суддів)

E-mail: inbox@adm.ki.court.gov.ua

 Телефон для довідок:

    +38 (044) 591-55-64

Контакти для прийому запитів

 відповідно до Закону України

«Про доступ до публічної інформації»

Телефон: +38 (044) 591-55-63

E-mail: info@adm.ki.court.gov.ua

Графік роботи

Пн. - Чт. з 8:00 до 17:00

Пт. з 8:00 до 15:45

Обідня перерва

12-00 до 12-45

Графік прийому громадян

Керівництво Окружного адміністративного суду міста Києва проводить особистий прийом громадян, представників юридичних осіб, об’єднань громадян без статусу юридичної особи за наступним графіком:

 Голова суду Вовк Павло Вячеславович

кожна остання середа місяця з 9.00 до 11.00


Заступник Голови суду

Аблов Євгеній Валерійович

Перший і третій понеділок місяця з 14.00-16.00 год.


Заступник Голови суду

Келеберда Володимир Іванович

Другий і четвертий вівторок місяця з 09.00-11.00 год.


Керівник апарату суду

Миронюк Дмитро Миколайович

Перший вівторок місяця з 14.00-16.00 год.