Перша сторінка

Хто на сайті

Зараз на сайті 0 користувачів і 11 гостей.

Контакт-центр суду 0-800-501-492

Ухвала про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі № 640/15007/19

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

У Х В А Л А

про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі

04 вересня 2019 року

м. Київ

№ 640/15007/19

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Кармазін О.А., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами

 

Піхтіна Ігоря Анатолійовича

до

Консульства України в Новосибірську

про

визнання протиправним та скасування рішення,-

В С Т А Н О В И В:

08.08.2019 Піхтін Ігор Анатолійович (місце реєстрації/місце проживання: 08144, Київська область, Києво-Святошинський район, с. Святопетрівське, бульвар Лесі Українки, 2, кв. 34, реєстраційний номер облікової картки платника податків: 2604024339) звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Консульства України в Новосибірську (630099, Росія, м. Новосибірськ, вул. Сім’ї Шамшиних, 30), в якому просить суд визнати протиправним та скасувати рішення відповідача від 29.11.2018 про скасування рішення про оформлення набуття громадянства України Піхтіним Ігорем Анатолійовичем.

Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 19.08.2019 позовну заяву залишено без руху та надано строк для усунення визначених в ній недоліків.

В межах встановленого судом строку недоліки позовної заяви позивачем усунуто.

Спір виник із публічно-правових відносин у яких відповідач є суб'єктом владних повноважень. Зазначений спір згідно з вимогами ст. 19 Кодексу адміністративного судочинства України (далі по тексту - КАС України) належить до компетенції адміністративних судів та має розглядатися в порядку адміністративного судочинства.

При ознайомленні з позовною заявою суддею встановлено, що позивачем пред'явлено вимогу, яка згідно п. 10 ч. 6 ст. 12, ст. 287 КАС України належить до справ незначної складності (п. 20 ч. 1 ст.4; ч. 2 ст. 12 КАС України) та у відповідності до ч. 1 ст. 257, ч. 5 ст. 262 КАС України підлягає розгляду за правилами спрощеного позовного провадження.

Відповідно до ч. 1 ст. 260 КАС України питання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.

Відповідно до ч. 9 ст. 171 КАС України про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, в якій, відповідно до п. 6 ч. 9 ст. 171 КАС України, зазначаються, крім іншого, дата, час і місце проведення судового засідання для розгляду справи по суті, якщо справа буде розглядатися за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.

Враховуючи предмет і підстави позову, а також положення ч. 5 ст. 262 КАС України, суддя прийшов до висновку про розгляд даної адміністративної справи в порядку спрощеного позовного провадження у судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Крім того, одночасно з позовною заявою позивачем подано клопотання про витребування документів, в якому позивач просить суд витребувати у відповідача копію рішення від 29.11.2018 про скасування рішення про оформлення набуття громадянства України Піхтіним Ігорем Анатолійовичем та документів, що були покладені в основу його прийняття.

Вирішуючи по суті вказане клопотання, суд зазначає про наступне. За приписами ч. 1 ст. 72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до ч. 3 ст. 77 КАС України докази суду надають учасники справи. Суд може пропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом. Згідно ч. 3 ст. 80 КАС України про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу. Відповідно до ч. 4. ст. 9 КАС України суд вживає визначені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про задоволення клопотання позивача та необхідність витребування у Консульства України в Новосибірську через Міністерство закордонних справ України належним чином засвідчені копії:

1) рішення від 29.11.2018 про скасування рішення про оформлення набуття громадянства України Піхтіним Ігорем Анатолійовичем;

2) всіх документів на підставі яких прийнято рішення від 29.11.2018 про скасування рішення про оформлення набуття громадянства України Піхтіним Ігорем Анатолійовичем.

Також, згідно з ч. 2 ст. 49 КАС України якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.

За результатами вивчення матеріалів позову, суддя вважає, що рішення у справі може вплинути на реалізацію функцій та обов’язків Центрального міжрегіонального управління державної міграційної служби у м. Києві та Київської області (Оболонський районний відділ) та Міністерства закордонних справ України, у зв’язку з чим приходить до висновку про необхідність залучення останніх до участі у справі в якості третіх осіб без самостійних вимог на стороні відповідача.

Керуючись вимогами п. 20 ч. 1 ст.4, ст. ст. 12, 48, 49, 160-162, 171, 257, 258, 260-262, ч. 4 ст. 9, ч.ч. 1 - 4 ст. 77, ч.ч. 3, 6 ст. 80 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -

У Х В А Л И В:

1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження в адміністративній справі.

2. Залучити до участі у справі в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача:

1) Центральне міжрегіональне управління державної міграційної служби у м. Києві та Київської області (Оболонський районний відділ) (02152, м. Київ, вул.  Березняківська, 4-а, код ЄДР: 42552598);

2) Міністерство закордонних справ України (01018, м. Київ, Михайлівська площа, 1, код ЄДР: 00026620).

3. Зобов’язати позивача (ч. 11 ст. 171 КАС України) не пізніше двох днів з дня вручення копії даної ухвали направити Центральному міжрегіональному управлінню державної міграційної служби у м. Києві та Київської області (Оболонський районний відділ) (02152, м. Київ, вул. Березняківська, 4-а, код ЄДР: 42552598) та Міністерству закордонних справ України (01018, м. Київ, Михайлівська площа, 1, код ЄДР: 00026620) копію позовної заяви з доданими до неї матеріалами. Докази такого направлення надати суду.

4. Справа буде розглядатись одноособово суддею Кармазіним О.А. в порядку спрощеного позовного провадження у судовому засіданні з викликом учасників справи.

5. Призначити розгляд справи на 17 жовтня 2019 року о 09:30 год.

Судове засідання відбудеться в приміщенні Окружного адміністративного суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Болбочана Петра, 8, корпус 1, блок Б, зал судового засідання №  34.

6. Запропонувати відповідачу надати з дотриманням вимог ст. 162 КАС України  відзив на позов протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення відповідачу ухвали про відкриття провадження у справі (ч. 1 ст. 261 КАСУ) із наданням доказів на підтвердження правомірності оскаржуваного рішення, вчинених дій або заяву про визнання позову.

7. Клопотання Піхтіна Ігоря Анатолійовича про витребування документів задовольнити.

8. Витребувати у Консульства України в Новосибірську через Міністерство закордонних справ України належним чином засвідчені копії:

1) рішення від 29.11.2018 про скасування рішення про оформлення набуття громадянства України Піхтіним Ігорем Анатолійовичем:

2) всіх документів на підставі яких прийнято рішення від 29.11.2018 про скасування рішення про оформлення набуття громадянства України Піхтіним Ігорем Анатолійовичем.

9.  Відповідач може подати заперечення, передбачені ч. 4 ст. 260 КАС України протягом п’яти днів з дати отримання копії даної ухвали (ч. 12. ст. 171 КАС України).

10. Позивач має право подати до суду, з дотриманням вимог ч.ч. 2- 4 ст. 162 КАС України, - відповідь на відзив, а відповідач, з дотриманням вимог ч.ч. 2 – 4  ст. 162 КАСУ, - заперечення (пояснення, міркування та аргументи щодо наведених позивачем у відповіді на відзив пояснень) протягом п’яти днів з дати отримання відповідно, відзиву/заперечень (ч. 2 ст. 261 КАСУ).

11. Треті особи мають право подати, з дотриманням вимог ч.ч. 2 – 4 ст. 162 КАС України, - пояснення щодо позову протягом десяти днів з дня вручення копії даної ухвали, а щодо відзиву - протягом десяти днів з дня його отримання (ч. 3 ст. 261 КАСУ).

12. Звернути увагу учасників справи, що подання інших заяв по суті, крім тих, що зазначені вище – статтею 261 КАС України – не передбачено та, відповідно, судом не приймаються.

13. Звернути увагу учасників справи, що копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними (ч. 9 ст. 79 КАС України).

14. На підставі ч. 2 ст. 166 КАС України встановити, що заяви з процесуальних питань подаються до суду з наданням доказів їх направлення іншим учасникам справи.

15. Роз’яснити учасникам справи, що веб-адресою сторінки в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається, є http://court.gov.ua/fair/sud2670/.

16. Копію даної ухвали направити учасникам справи.

В силу вимог ч. 2 ст. 256 КАС України набирає законної сили з моменту її підписання.

Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 294 КАС України в апеляційному порядку може бути оскаржена ухвала про відкриття провадження у справі з підстав порушення правил підсудності.

 

Суддя                                                                                                     О.А. Кармазін

Контактна інформація суду

Окружний адміністративний суд

міста Києва

01051, м. Київ,

вул. Петра Болбочана, 8, корп.1

(Керівництво суду, судді, канцелярія,

помічники та секретарі суддів)

03150, м. Київ,

вул. Велика Васильківська, 81а

(Судді, помічники та секретарі суддів)

E-mail: inbox@adm.ki.court.gov.ua

 Телефон для довідок:

    +38 (044) 591-55-64

Контакти для прийому запитів

 відповідно до Закону України

«Про доступ до публічної інформації»

Телефон: +38 (044) 591-55-63

E-mail: info@adm.ki.court.gov.ua

Графік роботи

Пн. - Чт. з 8:00 до 17:00

Пт. з 8:00 до 15:45

Обідня перерва

12-00 до 12-45

Графік прийому громадян

Керівництво Окружного адміністративного суду міста Києва проводить особистий прийом громадян, представників юридичних осіб, об’єднань громадян без статусу юридичної особи за наступним графіком:

 

В.о.  Голови суду

Келеберда Володимир Іванович

Другий і четвертий вівторок місяця з 09.00-11.00 год.


 Заступник Голови суду

Аблов Євгеній Валерійович

Перший і третій понеділок місяця з 14.00-16.00 год.


Керівник апарату суду

Миронюк Дмитро Миколайович

Перший вівторок місяця з 14.00-16.00 год.