Перша сторінка

Хто на сайті

Зараз на сайті 0 користувачів і 2 гостя.

Єдиний номер контакт-центру судової влади України (044)207-35-46

Судом було завершено розгляд справи за позовом Кулика К.Г. до Генеральної прокуратури України

 

Під час розгляду справи судом встановлено, що військового прокурора військової прокуратури сил антитерористичної операції Кулика К.Г. у квітні 2017 року було звільнено з військової служби у запас.

Чинним на момент звільнення позивача законодавством було передбачено обов’язок відділу роботи з кадрами управління забезпечення діяльності військових прокуратур Головної військової прокуратури Генеральної прокуратури України у семиденний строк після отримання наказу про звільнення позивача підготувати та направити до відповідного військового комісаріату примірник особової справи Кулика К.Г. з метою взяття останнього на військовий облік.

Водночас, таких дій вчинено не було, що свідчить про порушення ГПУ вимог Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», Інструкції з організації обліку особового складу Збройних Сил України, затвердженої наказом Міністерства оборони України 26 травня 2014 року № 333, Інструкції з обліку кадрів в органах прокуратури України, затвердженої наказом ГПУ від 02 лютого 2017 року № 27, та Положення про Головну військову прокуратуру Генеральної прокуратури України, затвердженого наказом ГПУ від 06 жовтня 2015 року № 249.

Крім того, за наслідком розгляду справи судом було встановлено, що відповідачем при звільненні позивача не було нараховано та виплачено останньому грошового забезпечення, а саме, премії за період з 01 по 13 квітня 2017 року, одноразової грошової допомоги в розмірі 50 відсотків місячного грошового забезпечення за кожний календарний рік служби (з урахуванням грошової винагороди військовослужбовцям військових прокуратур за участь в антитерористичній операції), компенсації за невикористані дні основної щорічної відпустки та додаткової відпустки як учаснику бойових дій, хоча здійснення таких виплат звільненому працівнику є законодавчо визначеним обов’язком ГПУ, який закріплений КЗпП України, Законом України «Про відпустки», Законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», Постановою Кабінету Міністрів України від 31 січня 2015 року № 24, Постановою КМУ від 31 травня 2012 року № 505 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури», Положенням про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України, затвердженого указом  Президента України від 10 грудня 2008 року № 1153/2008, Положенням про преміювання працівників органів прокуратури України, затвердженим наказом ГПУ від 18 червня 2015 року № 84.

Зокрема, судом встановлено, що розмір одноразової грошової допомоги в розмірі 50 відсотків місячного грошового забезпечення за кожний календарний рік служби, який мав бути виплачений позивачу, становив 468 217, 80  грн. А оскільки час затримки виплати ГПУ такої суми, станом на час прийняття судового рішення, складав 663 робочі дні, судом, на підставі вимог 117 КЗпП України було, в тому числі, зобов’язано відповідача виплатити Кулику К.Г. його середній заробіток за весь час затримки у розмірі 1 149 734, 82 грн.

 

Пресслужба Окружного адміністративного суду міста Києва

 

Контактна інформація суду

Окружний адміністративний суд

міста Києва

01051, м. Київ,

вул. Петра Болбочана, 8, корп.1

(Керівництво суду, судді, канцелярія,

помічники та секретарі суддів)

03150, м. Київ,

вул. Велика Васильківська, 81а

(Судді, помічники та секретарі суддів)

E-mail: inbox@adm.ki.court.gov.ua

 Телефон для довідок:

    +38 (044) 591-55-64

Контакти для прийому запитів

 відповідно до Закону України

«Про доступ до публічної інформації»

Телефон: +38 (044) 591-55-63

E-mail: info@adm.ki.court.gov.ua

Графік роботи

Пн. - Чт. з 8:00 до 17:00

Пт. з 8:00 до 15:45

Обідня перерва

12-00 до 12-45

Графік прийому громадян

Кабінет Міністрів України подовжив дію карантинних обмежень до 31 грудня 2021 року. Враховуючи рекомендації Ради суддів України, до покращення епідеміологічної ситуації, тимчасово призупинено керівництвом суду  особистий прийом громадян, представників юридичних осіб, об’єднань громадян без статусу юридичної особи. Проте зберігається можливість звернутись за допомогою електронної пошти та засобів поштового зв'язку.

 

Голова суду

Вовк Павло Вячеславович

 


Заступник Голови суду

Келеберда Володимир Іванович

  


Заступник Голови суду

Аблов Євгеній Валерійович

   


Керівник апарату суду

Миронюк Дмитро Миколайович