Перша сторінка

Хто на сайті

Зараз на сайті 0 користувачів і 2 гостя.

Контакт-центр суду 0-800-501-492

Ухвала про залишення позову без розгляду № 826/13689/15

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД  міста КИЄВА

01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про залишення позову без розгляду

10 лютого 2020 року

м. Київ

№ 826/13689/15

Окружний адміністративний суд міста Києва в складі судді Донця В.А., секретар судового засідання Новаковська І.Ю., розглянувши у підготовчому судовому засіданні питання про залишення позову без розгляду в адміністративній справі за позовом Погорєлової Анни Миколаївни до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг про визнання незаконною, нечинною та скасування постанови,

ВСТАНОВИВ:

Погорєлов Микола Федорович та Погорєлова Анна Миколаївна звернулись до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом про визнання незаконною, нечинною з моменту прийняття та скасування постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 03.03.2015 №583.

Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 10.02.2020 закрито провадження в адміністративній справі №826/13689/15 в частині позовних вимог Погорєлова Миколи Федоровича.

У судове засідання 10.02.2020 представники сторін не прибули, про дату, час та місце судового розгляду повідомлені належним чином.

Судом установлено, що позивач в судове засідання 26.12.2019  не з'явився, участі повноважного не забезпечив, про місце дату та час судового засідання повідомлявся повісткою, яка у зв’язку з перебування позивача на непідконтрольній території, опублікована на сайті судової влади.

Також позивач не прибув до судового засідання 10.02.2020, про місце дату та час судового засідання повідомлявся повісткою, яка опублікована на сайті судової влади.

Отже, позивач належно повідомлявся про місце, дату та час судових засідань 26.12.2019 та 10.20.2020, до судових засідань не з'явився, заяви про зміну адреси до суду не подав, інших клопотань також до суду не надходило.

Відповідно до частини п’ятої статті 205 КАС України в разі неявки позивача в судове засідання без поважних причин або неповідомлення ним про причини неявки, якщо від нього не надійшла заява про розгляд справи за його відсутності, суд залишає позовну заяву без розгляду, якщо неявка перешкоджає розгляду справи. Якщо відповідач наполягає на розгляді справи по суті, справа розглядається на підставі наявних у ній доказів. До позивача, який не є суб'єктом владних повноважень, положення цієї частини застосовуються лише у разі повторної неявки.

Згідно з пунктом 4 частини другої статті 240 КАС України суд своєю ухвалою залишає позов без розгляду, якщо позивач не прибув (повторно не прибув, якщо він не є суб'єктом владних повноважень) у підготовче засідання чи у судове засідання без поважних причин або не повідомив про причини неявки, якщо від нього не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності.

Оскільки судом встановлено, що позивач не з'явився  в судові засіданні 26.12.2019 та 10.02.2020, хоча про місце, дату та час їх проведення позивач повідомлявся належним чином, водночас до суду не подано заяв, клопотань, зокрема щодо поважності причини неприбуття в судові засідання або про розгляд справи без участі представника, судом визнано такі неявки без поважних причин, наявні перешкоди для розгляду справи по суті в зв’язку з поданням позивачем заяви про уточнення позовних вимог, без надання доказів сплати судового збору, відповідач не наполягав на розгляді справи по суті, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення позову без розгляду.

Керуючись частиною п'ятою статті 205, пунктом 4 частини першої статті 240 Кодексу адміністративного судочинства, суд

УХВАЛИВ:

Залишити без розгляду позов Погорєлової Анни Миколаївни до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг про визнання незаконною, нечинною та скасування постанови.

 

Відповідно до статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Згідно зі статтею 256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).

 

Повний текст ухвали складено 21 лютого 2020 року.

 

Суддя                                                                                                         В.А. Донець

Контактна інформація суду

Окружний адміністративний суд

міста Києва

01051, м. Київ,

вул. Петра Болбочана, 8, корп.1

(Керівництво суду, судді, канцелярія,

помічники та секретарі суддів)

03150, м. Київ,

вул. Велика Васильківська, 81а

(Судді, помічники та секретарі суддів)

E-mail: inbox@adm.ki.court.gov.ua

 Телефон для довідок:

    +38 (044) 591-55-64

Контакти для прийому запитів

 відповідно до Закону України

«Про доступ до публічної інформації»

Телефон: +38 (044) 591-55-63

E-mail: info@adm.ki.court.gov.ua

Графік роботи

Пн. - Чт. з 8:00 до 17:00

Пт. з 8:00 до 15:45

Обідня перерва

12-00 до 12-45

Графік прийому громадян

Керівництво Окружного адміністративного суду міста Києва проводить особистий прийом громадян, представників юридичних осіб, об’єднань громадян без статусу юридичної особи за наступним графіком:

 

Голова суду

Вовк Павло Вячеславович

Остання середа місяця з 09.00-11.00 год.


Заступник Голови суду

Келеберда Володимир Іванович

Другий і четвертий вівторок місяця з 09.00-11.00 год.


Заступник Голови суду

Аблов Євгеній Валерійович

Перший і третій понеділок місяця з 14.00-16.00 год.


Керівник апарату суду

Миронюк Дмитро Миколайович

Перший вівторок місяця з 14.00-16.00 год.