Перша сторінка

Хто на сайті

Зараз на сайті 0 користувачів і 3 гостя.

Контакт-центр суду 0-800-501-492

Ухвала про залишення позову без розгляду по справі № 826/11722/13-а

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД  міста КИЄВА

01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

 

У Х В А Л А

про залишення позову без розгляду

08 квітня 2020 року

м. Київ

№ 826/11722/13-а

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Балась Т.П., за участю секретаря судового засідання Кузьмич М.Б.,

позивача:                                            не з’явився,             

представника відповідача:                    не з’явився,

розглянувши у порядку письмового провадження за правилами загального позовного провадження адміністративну справу  

за позовом

Товариства з обмеженою відповідальністю «Альянс Поліграф Груп»

до

Головного управління ДФС у м. Києві

про

визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,

 

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю «Альянс Поліграф Груп» з позовом до Державної податкової інспекції у Голосіївському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві (Головне управління ДФС у м. Києві) про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень.

Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 09.10.2013, залишеною без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 10.07.2014, адміністративний позов задоволено повністю.

Постановою Верховного Суду від 12.11.2019 замінено відповідача у справі - Державну податкову інспекції у Голосіївському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві правонаступником - Головним управлінням ДФС у м. Києві; постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 09.10.2013 та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 14.01.2014 по справі № 826/11722/13-а у даній справі скасовано, та направлено справу на новий розгляд до Окружного адміністративного суду міста Києва.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва 24.12.2019 адміністративну справу № 826/11722/13-а прийнято до провадження.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва 04.02.2020 вирішено здійснювати подальший розгляд адміністративної справи № 826/11722/13-а за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче засідання у справі на 26.02.2020.

У судове засідання, призначене на 26.02.2020, позивач не з’явився, про причини неявки суд не повідомив, клопотань про розгляд справи за його відсутності до суду не надходило.

Копію ухвали суду від 04.02.2020 разом з викликом у судове засідання на 26.02.2020 було направлено позивачеві на адресу, зазначену у позовній заяві та Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, як адресу місцезнаходження ТОВ «Альянс Поліграф Груп»», а саме: 01033, м. Київ, вул. Саксаганського, буд. 38-А проте, рекомендована    поштова кореспонденція повернулась на адресу суду з відміткою «адресат відсутній» (а.с.122).

Згідно з частиною 11  статті 126 Кодексу адміністративного судочинства України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

У зв’язку з неявкою у судове засідання представника позивача розгляд справи було відкладено до 08.04.2020.

Повістку з викликом до суду на 08.04.2020 було направлено позивачеві за зареєстрованим місцезнаходженням.

Проте, рекомендована поштова кореспонденція повернулась на адресу суду з відміткою за закінченням встановленого строку зберігання».

Як було зазначено судом вище, за умовами ч. 11 ст. 126 Кодексу адміністративного судочинства України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

Отже, позивач був належним чином повідомлений про дату, час та місце судового засідання.

Згідно з частиною 1 статті 130 Кодексу адміністративного судочинства України відповідач, третя особа, свідок, зареєстроване місце проживання (перебування), місцезнаходження чи місце роботи якого невідоме, викликається в суд через оголошення на офіційному веб-порталі судової влади України, яке повинно бути розміщене не пізніше ніж за десять днів до дати відповідного судового засідання.

На виконання приписів статті 130 Кодексу адміністративного судочинства України на офіційному веб-порталі судової влади розміщено оголошення про виклик до суду Товариство з обмеженою відповідальністю «Альянс Поліграф Груп».

У судове засідання, призначене на 08.04.2020, позивач повторно не з’явився, про причини неявки суд не повідомив, заяв про відкладення розгляду справи або про розгляд справи за відсутності уповноваженого представника від позивача не надходило.

Таким чином матеріалами справи підтверджується, що позивач, будучи належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, двічі поспіль, без поважних причин або без повідомлення про причини неявки, не прибув у судове засідання.

Суд зазначає, що будучи ініціатором судового розгляду справи позивач, у першу чергу, має активно використовувати власні процесуальні права, не зловживаючи ними, тобто здійснювати їх з метою, з якою такі права йому надані. Натомість визначальними процесуальними обов'язками позивача є забезпечення представництва власних інтересів при розгляді адміністративної справи та дотримання процесуальних строків.

Наведене узгоджується з практикою Європейського суду з прав людини, який у рішенні у справі «Юніон Аліментаріа Сандерс С.А. проти Іспанії» зазначив, що заявник зобов'язаний демонструвати готовність брати участь на всіх етапах розгляду, що стосуються безпосередньо його, утримуватися від використання прийомів, які пов'язані із зволіканням у розгляді справи, а також максимально використовувати всі засоби внутрішнього законодавства для прискорення процедури слухання.

Відповідно до частини 5 статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі неявки позивача в судове засідання без поважних причин або неповідомлення ним про причини неявки, якщо від нього не надійшла заява про розгляд справи за його відсутності, суд залишає позовну заяву без розгляду, якщо неявка перешкоджає розгляду справи.

До позивача, який не є суб’єктом владних повноважень, положення цієї частини застосовуються лише у разі повторної неявки.

Аналогічні приписи містяться у пункті 4 частини 1 статті 240 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно із якою, суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду якщо позивач не прибув (повторно не прибув, якщо він не є суб’єктом владних повноважень) у підготовче засідання чи у судове засідання без поважних причин або не повідомив про причини неявки, якщо від нього не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності.

Зважаючи на другу поспіль неявку позивача у судове засідання  без поважних причин, беручи до уваги, що неявка позивача у судове засідання перешкоджає розгляду справи та від позивача не надходило заяви про розгляд справи за його відсутності, суд дійшов висновку про необхідність залишення позовної заяви без розгляду.

Керуючись статтями 205, 240-243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України,-

УХВАЛИВ:

Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Альянс Поліграф Груп» (01033, м. Київ, вул. Саксаганського, буд. 38-А, ідентифікаційний код 34715722) до Головного управління ДФС у м. Києві (04116, м. Київ, вул. Шолуденка, 33/19, ідентифікаційний код 39439980) про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень - залишити без розгляду.

 

Ухвалу про залишення позовної заяви без розгляду надіслати сторонам.

 

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення суддею та може бути оскаржена до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня проголошення (підписання) ухвали.


 

Суддя                                                                                                              Т.П. Балась

Контактна інформація суду

Окружний адміністративний суд

міста Києва

01051, м. Київ,

вул. Петра Болбочана, 8, корп.1

(Керівництво суду, судді, канцелярія,

помічники та секретарі суддів)

03150, м. Київ,

вул. Велика Васильківська, 81а

(Судді, помічники та секретарі суддів)

E-mail: inbox@adm.ki.court.gov.ua

 Телефон для довідок:

    +38 (044) 591-55-64

Контакти для прийому запитів

 відповідно до Закону України

«Про доступ до публічної інформації»

Телефон: +38 (044) 591-55-63

E-mail: info@adm.ki.court.gov.ua

Графік роботи

Пн. - Чт. з 8:00 до 17:00

Пт. з 8:00 до 15:45

Обідня перерва

12-00 до 12-45

Графік прийому громадян

Керівництво Окружного адміністративного суду міста Києва проводить особистий прийом громадян, представників юридичних осіб, об’єднань громадян без статусу юридичної особи за наступним графіком:

 

Голова суду

Вовк Павло Вячеславович

Остання середа місяця з 09.00-11.00 год.


Заступник Голови суду

Келеберда Володимир Іванович

Другий і четвертий вівторок місяця з 09.00-11.00 год.


Заступник Голови суду

Аблов Євгеній Валерійович

Перший і третій понеділок місяця з 14.00-16.00 год.


Керівник апарату суду

Миронюк Дмитро Миколайович

Перший вівторок місяця з 14.00-16.00 год.