Перша сторінка

Хто на сайті

Зараз на сайті 0 користувачів і 1 гість.

Контакт-центр суду 0-800-501-492

«Всі виборчі позови розглянуто судом із дотриманням скорочених строків – протягом двох діб», - суддя Руслан Арсірій

 

4 листопада 2020 року судді Окружного адміністративного суду міста Києва Руслан Арсірій та Віталій Амельохін провели онлайн-зустріч з довгостроковими спостерігачами Європейської мережі організацій з моніторингу виборів (ENEMO).

Суддя Руслан Арсірій на початку розмови звернув увагу учасників на те, що виборчий період співав із карантинними обмеженнями, встановленими через поширення Covid-19. "Незважаючи на випадки захворювання суддів та працівників апарату, в ОАСК належним чином було організовано роботу суду, в тому числі забезпечено чергування в період виборчого процесу. Так, до канцелярії суду  позови надходили не лише в робочий час, але і вночі та у вихідні дні», - зазначив суддя. За його словами, всі справи були розглянуті суддями із дотриманням скорочених строків, зокрема, відповідно до статті 273 КАСУ – протягом двох днів.

Загалом до Окружного адміністративного суду міста Києва суду за цей період надійшло 78 позовних заяв, пов’язаних із виборчим процесом. «При цьому більше половини позовів було подано політичними партіями, ще третина – від кандидатів у депутати, а решта надійшло безпосередньо від виборців. При розгляді деяких справ мали місце багатолюдні та гучні мітинги під будівлею суду, організовані, очевидно, з метою провокацій, однак, працівниками Служби судової охорони було забезпечено можливість проведення судових засідань без порушень порядку», - розповів суддя Віталій Амельохін.

Представників ENEMO, окрім іншого, цікавило чи виникали складнощі при  розгляді виборчих спорів та чи очікуються ще позови цієї категорії до оголошення результатів виборів.

Відповідаючи на поставлені запитання суддя Руслан Арсірій повідомив, що з розглядом виборчих позовів жодних складнощів не виникало. «За останні півтора роки це вже треті вибори в нашій країні і жодні з них не пройшли без звернень до суду. Судді мають достатньо досвіду для того, що вирішувати справи цієї категорії. При цьому ми з колегами відмічаємо неналежний рівень підготовки позовних заяв, коли, наприклад, позов подається неуповноваженою на це особою, а будь-які докази порушеного права позивача просто відсутні у матеріалах справи. Через це значна частина позовів була повернута позивачам», - зазначив суддя Руслан Арсірій. Він припустив, що, до оголошення результатів виборів у Києві позови ще можуть надходити до суду.

У підсумку представники Європейської мережі організацій з моніторингу виборів (ENEMO) подякували суддям за можливість поспілкуватися та щоденну роботу під час виборчого процесу в Україні.

 

 

Пресслужба Окружного адміністративного суду міста Києва

 

Контактна інформація суду

Окружний адміністративний суд

міста Києва

01051, м. Київ,

вул. Петра Болбочана, 8, корп.1

(Керівництво суду, судді, канцелярія,

помічники та секретарі суддів)

03150, м. Київ,

вул. Велика Васильківська, 81а

(Судді, помічники та секретарі суддів)

E-mail: inbox@adm.ki.court.gov.ua

 Телефон для довідок:

    +38 (044) 591-55-64

Контакти для прийому запитів

 відповідно до Закону України

«Про доступ до публічної інформації»

Телефон: +38 (044) 591-55-63

E-mail: info@adm.ki.court.gov.ua

Графік роботи

Пн. - Чт. з 8:00 до 17:00

Пт. з 8:00 до 15:45

Обідня перерва

12-00 до 12-45

Графік прийому громадян

Через зростання кількості хворих Кабінет Міністрів України подовжив дію карантинних обмежень до 31 грудня 2020 року. Враховуючи рекомендації Ради суддів України, до покращення епідеміологічної ситуації, тимчасово призупинено керівництвом суду  особистий прийом громадян, представників юридичних осіб, об’єднань громадян без статусу юридичної особи. Проте зберігається можливість звернутись за допомогою електронної пошти та засобів поштового зв'язку.

 

Голова суду

Вовк Павло Вячеславович

 


Заступник Голови суду

Келеберда Володимир Іванович

  


Заступник Голови суду

Аблов Євгеній Валерійович

   


Керівник апарату суду

Миронюк Дмитро Миколайович