Перша сторінка

Хто на сайті

Зараз на сайті 0 користувачів і 10 гостей.

Єдиний номер контакт-центру судової влади України (044)207-35-46

Позиція ОАСК стосовно законопроекту Президента України про передачу повноважень

Вчора голова Окружного адміністративного суду міста Києва Павло Вовк на запити видань «Суспільне» та «Обозреватель» надав коментарі стосовно ініціативи Президента України передати повноваження розглядати справи щодо оскарження дій органів центральної влади до Верховного Суду.

З метою недопущення цитування вирваних з контексту фраз та спотворення першоджерела інформації публікуємо повні тексти відповідей на запити. Вкотре звертаємо увагу представників ЗМІ на не припустимості маніпуляцій в медійному полі.

 

Відповідь голови Окружного адміністративного суду міста Києва Павла Вовка на запит видання «Суспільне» https://suspilne.media/ :

 

- Яка позиція Окружного адміністративного суду міста Києва з приводу зареєстрованих у ВРУ законопроектів Зеленського про скорочення повноважень ОАСК? Як має намір діяти суд у зв’язку із ініціативою Президента?

 

- Президент, як один із суб’єктів законодавчої ініціативи, скористався своїм конституційним правом на внесення відповідних законопроектів на розгляд Верховної Ради України. Це абсолютно нормальний законотворчий процес. Інша справа, що така ініціатива з’явились під певним тиском. Чиїм саме – МВФ чи то їх представників – підприємців, так званих «представників громадянського суспільства» - точно сказати складно.

Тому очевидно, що рішення про внесення таких законопроектів є скоріше політично вмотивованим, аніж обґрунтованим якимось об’єктивними критеріями.

Наша позиція у зв’язку із такою ініціативою - нейтральна. Суд у цій ситуації, як і в будь-яких інших, продовжує здійснювати правосуддя, як це і передбачено законодавством.

 

Відповідь голови Окружного адміністративного суду міста Києва Павла Вовка на запит видання «Обозреватель» https://www.obozrevatel.com:

 

- Як судді ОАСК оцінюють таку ініціативу Зеленського? Критика чи підтримка?

 

- В цілому – нейтрально. Президент є одним із суб’єктів законодавчої ініціативи. Це його абсолютне конституційне право вносити ті чи інші проекти законів на розгляд Верховної Ради України. Водночас, не є секретом, що такі ініціативи з’явились під певним тиском. Чиїм саме – МВФ чи то їх представників – підприємців, які називають себе «представниками громадянського суспільства» - точно сказати складно. Тому очевидно, що рішення про внесення таких законопроектів є скоріше політично вмотивованим, аніж обґрунтованим певними об’єктивними критеріями.

 

- З точки зору розгляду таких справ, передача повноважень Верховному суду розвантажить ОАСК? Чи не будуть гальмуватися розгляд справ у ВС?

 

- Так, навантаження зменшиться. Більше того, подібні спори, як правило, політичні та резонансні, і сприяли як додатковому фокусу уваги на суд, так і безпідставній негативній оцінці. Вважаємо, що така ініціатива зменшить ці необґрунтовані звинувачення на адресу суду, які часто-густо лунали в публічній сфері з огляду на незгоду з тими чи іншими рішеннями саме через призму політичних оцінок, а не відповідності закону. Припускаємо, що Верховний Суд намагатиметься розглядати відповідні спори в розумні строки. Але наскільки виправдаються ці припущення – час покаже.

 

- Чи можна вважати, що це дасть більшу свободу центральним органам влади, адже буде якось ускладнено процедуру оскаржень їх рішень.

 

- Не зрозуміло про яку свободу йде мова. Свободу порушувати права громадян? Не можна сказати, що процедуру ускладнено. Просто пропонується замість трьох інстанцій, які могли перевіряти законність та обґрунтованість рішення, фактично передбачити дві. Чи сприятиме це захисту інтересів фізичних та юридичних осіб від порушень з боку суб’єктів владних повноважень – поки сказати складно. Про це можна буде говорити лише згодом.

 

 

Контактна інформація суду

Окружний адміністративний суд

міста Києва

01051, м. Київ,

вул. Петра Болбочана, 8, корп.1

(Керівництво суду, судді, канцелярія,

помічники та секретарі суддів)

03150, м. Київ,

вул. Велика Васильківська, 81а

(Судді, помічники та секретарі суддів)

E-mail: inbox@adm.ki.court.gov.ua

 Телефон для довідок:

    +38 (044) 591-55-64

Контакти для прийому запитів

 відповідно до Закону України

«Про доступ до публічної інформації»

Телефон: +38 (044) 591-55-63

E-mail: info@adm.ki.court.gov.ua

Графік роботи

Пн. - Чт. з 8:00 до 17:00

Пт. з 8:00 до 15:45

Обідня перерва

12-00 до 12-45

Графік прийому громадян

Кабінет Міністрів України подовжив дію карантинних обмежень до 31 березня 2022 року. Враховуючи рекомендації Ради суддів України, до покращення епідеміологічної ситуації, тимчасово призупинено керівництвом суду  особистий прийом громадян, представників юридичних осіб, об’єднань громадян без статусу юридичної особи. Проте зберігається можливість звернутись за допомогою електронної пошти та засобів поштового зв'язку.

 

Голова суду

Вовк Павло Вячеславович

 


Заступник Голови суду

Келеберда Володимир Іванович

  


Заступник Голови суду

Аблов Євгеній Валерійович

   


Керівник апарату суду

Миронюк Дмитро Миколайович