Перша сторінка

Хто на сайті

Зараз на сайті 0 користувачів і 0 гостей.

Єдиний номер контакт-центру судової влади України (044)207-35-46

Роз’яснення щодо строків розгляду заяви про забезпечення позову поданої Прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем: в ОАСК порадили читати КАСУ та не послуговуватись архаїчними постановами

 

Наразі у ЗМІ шириться коментар про строки ухвалення Окружним адміністративним судом міста Києва рішення щодо заяви про забезпечення адміністративного позову, яка подана Прем'єр-міністром України Денисом Шмигалем щодо зупинення дії Припису НАЗК щодо нього. Враховуючи некоректні висловлювання та звинувачення, які розміщені на сайті певного Нацагенства, вважаємо за необхідне ознайомити певних посадових осіб з статтями Кодексу адміністративного судочинства України. 

По-перше, у заяві очільника мова йде про якісь ніби-то «безпрецедентні» строки розгляду ОАСК заяви про забезпечення позову.  Згідно з частиною 1 статті 154 КАСУ «заява про забезпечення позову розглядається судом, у провадженні якого перебуває справа або до якого має бути поданий позов, НЕ ПІЗНІШЕ ДВОХ ДНІВ з дня її надходження, без повідомлення учасників справи». Заява про забезпечення позову зареєстрована судом 17 червня, тому  про які надумані «безпрецедентні» строки йде мова – невідомо. Радимо ознайомитись з КАСУ. Нагадуємо, стаття 154. 

По-друге, очільник Нацагенства, даючи оцінку рішенню ОАСК, посилається на позиції постанови пленуму неіснуючого вже суду. Зазначимо, що такі роз’яснення надавались ще у 2008 році й після їх прийняття чинне процесуальне законодавство неодноразово змінювалось. Окрім того, автор також помилився, можливе навмисно, з можливістю застосування його положень. Дана постанова не надавала роз’яснень саме в цій категорії справ, а згадана фраза, що дійсно міститься в абзаці постанови згадується виключно щодо рішень уповноваженого органу про звільнення особи. 

Тому, як то кажуть, читайте КАСУ і не послуговуйтесь архаїчними постановами.

 

 

Графік роботи

Пн. - Чт. з 8:00 до 17:00

Пт. з 8:00 до 15:45

Обідня перерва

12-00 до 12-45

Графік прийому громадян