Перша сторінка

Хто на сайті

Зараз на сайті 0 користувачів і 1 гість.

Єдиний номер контакт-центру судової влади України (044)207-35-46

Неналежне фінансування судової влади ставить під загрозу здійснення правосуддя Окружним адміністративним судом міста Києва

 

Станом на 30 вересня 2021 року в Окружному адміністративному суді міста Києва відсутні кошти для виконання своїх функцій, а саме – для виплати заробітної плати працівникам. Тотальне недофінансування з початку року призвело до того, що на сьогодні фонд оплати праці вичерпано повністю.

 

При цьому кількість звернень громадян до суду за захистом своїх прав  зростає з кожним місяцем. Ми повідомляли, що з початку року до суду надійшло майже 28 тис. справ та матеріалів. За останні чотири роки цей показник збільшився на 55%, в той час як заробітна плата працівників апарату з початку року через брак коштів лише зменшувалась. Наприклад, працівник канцелярії, на якого покладено обов’язок реєстрації вхідної кореспонденції – позовів, клопотань та інших процесуальних документів цього місяця отримав близько 7 тис. грн., що значно нижче рівня середньої зарплати по Україні. Така ситуація спричинила відтік кваліфікованих кадрів – за останні три місяці звільнились 13 працівників апарату суду.

 

Окружний адміністративний суд міста Києва повідомляв Державну судову адміністрацію України як розпорядника коштів про ситуацію, яка склалась,  однак, на сьогодні питання залишається не вирішеним. Важливо розуміти, що в таких умовах під загрозу потрапляє не просто можливість суду здійснювати свої функції, але і право кожного громадянина на звернення до суду за захистом. Сподіваємось на якнайшвидше врегулювання цього питання та недопущення колапсу в системі правосуддя.

 

Прес-служба Окружного аміністративного суду міста Києва

 

Графік роботи

Пн. - Чт. з 8:00 до 17:00

Пт. з 8:00 до 15:45

Обідня перерва

12-00 до 12-45

Графік прийому громадян