Перша сторінка

Хто на сайті

Зараз на сайті 0 користувачів і 0 гостей.

Контакт-центр суду 0-800-501-492

Порядок взаємодії зі ЗМІ

ПОРЯДОК

взаємодії Окружного адміністративного суду міста Києва

із представниками засобів масової інформації

 

 

1. Взаємодія Окружного адміністративного суду міста Києва (далі – Суду) із представниками вітчизняних та зарубіжних засобів масової інформації (далі - ЗМІ) здійснюється відповідно до Конституції України, Кодексу адміністративного судочинства, законів України «Про судоустрій і статус суддів», «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації», «Про інформацію», «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні»,  «Про телебачення і радіомовлення» та  «Про інформаційні агентства».

2. Організація роботи із взаємодії Суду зі ЗМІ здійснюється прес-секретарем або особою, уповноваженою виконувати його обов’язки.

3. Доступ представників ЗМІ до приміщення суду та судових залів, де відкрито слухаються справи, здійснюється на загальних підставах.

4. Представники ЗМІ не можуть бути обмеженими в доступі до приміщення суду або його залів на тій підставі, що вони не є учасниками процесу, не мають відношення до конкретної справи, що розглядається в суді.

5. Задля зручності та уникнення можливих непорозумінь представники ЗМІ мають приходити на заходи, проведення яких заплановано в Окружного адміністративного суду міста Києва, завчасно (не пізніше, ніж за 15 хвилин до початку), маючи при собі документ, який засвідчує особу.  

6. Відповідно до чинного законодавства України представники ЗМІ, як і учасники судового процесу та особи, присутні на відкритому судовому засіданні, мають право вести стенограму та використовувати портативні аудіотехнічні засоби.

7. Для проведення фото- і кінозйомки, теле-, відео-, звукозапису засідання представникам засобів масової інформації необхідно подавати клопотання на ім'я голови суду або головуючого судді у справі. Для здійснення фото- і кінозйомки, теле-, відео-, звукозапису у приміщеннях суду (вестибюлі, коридорах, сходах) та на території, прилеглій до будівлі суду, слід звернутися із відповідним клопотанням на ім´я голови суду.

8.  Проведення в залі судових засідань фото- і кінозйомки, теле-, відео-, звукозапису із застосуванням стаціонарної апаратури, а також транслювання судового засідання по радіо і телебаченню допускаються на підставі ухвали суду за наявності згоди на це осіб, які беруть участь у справі, крім тих, які є суб’єктами владних повноважень. Фото-, відео- та телезйомка у загальних приміщеннях суду (вестибюлі, коридорах, сходах) та на території, прилеглій до будівлі суду, дозволяється лише після задоволення відповідного клопотання.

9. Рекомендовані зразки клопотання про дозвіл на проведення фото- і кінозйомки, теле-, відео-, звукозапису розміщені на офіційному веб-сайті Окружного адміністративного суду міста Києва та на сторінці суду веб-порталу «Судова влада України» (Додаток №1, 2).

10. Представники ЗМІ, присутні на судовому засіданні, мають дотримуватися загальних правил поведінки у судовому засіданні та вимог процесуального законодавства України.

Порушення вищезазначених вимог (прояв неповаги до суду чи судді з боку осіб, які є учасниками процесу або присутні в судовому засіданні) тягне за собою відповідальність, установлену законом.

11. Акредитація представників ЗМІ на офіційні заходи Суду (окрім судових засідань) здійснюється на кожен захід окремо шляхом складання прес-секретарем Суду відповідних списків.

12. Списки представників ЗМІ, які висловили бажання бути присутніми на відповідному заході, складаються на основі телефонних, письмових, надісланих електронною поштою заявок із зазначенням імен та прізвищ представників ЗМІ, які вони представляють, і в часових межах, визначених у прес-анонсі.

13. Інформування представників ЗМІ про заходи, які проводитиме Суд (прес-конференції, брифінги, зустрічі зі студентами тощо) відбувається шляхом завчасного розміщення на офіційному веб-сайті Суду прес-анонсів та розсилання їх на електронні адреси ЗМІ.

14. У разі якщо кількість представників ЗМІ, які виявили бажання акредитуватися на захід, перевищує наявну кількість місць у приміщенні, акредитація може бути припинена.

15. Забезпечення представників ЗМІ інформаційними матеріалами під час заходу, що відбувається, здійснюється прес-секретарем Суду, або особою, уповноваженою виконувати його обов’язки.

16. Висвітлення діяльності Суду у ЗМІ відбувається також шляхом розсилки серед  друкованих та електронних ЗМІ, на радіо та телебачення.


ЗРАЗОК КЛОПОТАННЯ

(НА ДОЗВІЛ ФОТОЗЙОМКИ, ВІДЕО- ТА АУДІОЗАПИСУ

У ВІДКРИТОМУ СУДОВОМУ ЗАСІДАННІ)

 

 

Окружний адміністративний суд

міста Києва 

Голові Вовку П.В.

АБО

                                Судді:_______________________( П.І.Б.) 

 

№ справи:______________________

 

яку призначено:______________(час та дата)

 

Від журналіста / ЗМІ ________________

 

 

 

КЛОПОТАННЯ

 

В Окружному адміністративному суді міста Києва  (час та дата слухання справи) призначено до судового розгляду справу № (зазначається номер справи) щодо (якщо відомо – коротко зазначається суть справи).

Відповідно до пункту 8 статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України прошу надати дозвіл працівникам (повна назва ЗМІ) на здійснення фото- або кінозйомки, відео-, або/і звукозапису в залі судового засідання під час розгляду вказаної адміністративної справи з метою підготовки відео або фото репортажу.

На судовому засіданні будуть присутні:

(зазначаються прізвища журналіста, оператора чи фотографа, які будуть присутні на судовому засіданні).

 

 

 

 

 Дата                                                            Підпис (Головний редактор/ Редактор / Журналіст)


ЗРАЗОК КЛОПОТАННЯ

(ПРО НАДАННЯ ДОЗВОЛУ НА ПРОВЕДЕННЯ ФОТО- КІНОЗЙОМКИ, ТЕЛЕ-, ВІДЕО-, ЗВУКОЗАПИСУ У ПРИМІЩЕННЯХ СУДУ (ВЕСТИБЮЛІ, КОРИДОРАХ, СХОДАХ) ТА НА ТЕРИТОРІЇ, ПРИЛЕГЛІЙ ДО БУДІВЛІ СУДУ)

 

Голові Окружного адміністративного суду

міста Києва

Вовку П.В.

Від журналіста / ЗМІ _______________

 

Засоби масової інформації покликані інформувати громадськість про важливі події, що відбуваються у житті держави.

З огляду на вищезазначене та на те, що проведення засідання, заплановане на (час та дата слухання справи) становить вагомий суспільний інтерес, звертаємося до Вас із проханням надати дозвіл працівникам (повна назва ЗМІ) на здійснення фото- і кінозйомки, теле-, відео-, звукозапису у приміщеннях заплановано в Окружного адміністративного суду міста Києва (вестибюлі, коридорах, сходах) та на території, прилеглій до будівлі суду, з метою підготовки репортажу.

 

 

 

 

Дата                                     Підпис (Головний редактор/ Редактор / Журналіст)

Контактна інформація суду

Окружний адміністративний суд

міста Києва

01051, м. Київ,

вул. Петра Болбочана, 8, корп.1

(Керівництво суду, судді, канцелярія,

помічники та секретарі суддів)

03150, м. Київ,

вул. Велика Васильківська, 81а

(Судді, помічники та секретарі суддів)

E-mail: inbox@adm.ki.court.gov.ua

 Телефон для довідок:

    +38 (044) 591-55-64

Контакти для прийому запитів

 відповідно до Закону України

«Про доступ до публічної інформації»

Телефон: +38 (044) 591-55-63

E-mail: info@adm.ki.court.gov.ua

Графік роботи

Пн. - Чт. з 8:00 до 17:00

Пт. з 8:00 до 15:45

Обідня перерва

12-00 до 12-45

Графік прийому громадян

Керівництво Окружного адміністративного суду міста Києва проводить особистий прийом громадян, представників юридичних осіб, об’єднань громадян без статусу юридичної особи за наступним графіком:

 

В.о.  Голови суду

Келеберда Володимир Іванович

Другий і четвертий вівторок місяця з 09.00-11.00 год.


 Заступник Голови суду

Аблов Євгеній Валерійович

Перший і третій понеділок місяця з 14.00-16.00 год.


Керівник апарату суду

Миронюк Дмитро Миколайович

Перший вівторок місяця з 14.00-16.00 год.