Перша сторінка

Хто на сайті

Зараз на сайті 0 користувачів і 2 гостя.

Єдиний номер контакт-центру судової влади України (044)207-35-46

Окружний адміністративний суд міста Києва: «Існуюча практика реєстрації нерухомого майна має численні недоліки та не відповідає суспільним потребам»

Технічне та нормативне забезпечення Державної реєстраційної служби України не дозволяє державним реєстраторам речових прав на нерухоме майно здійснювати виконання судових рішень, прийнятих за результатами оскарження рішень державних реєстраторів. Зокрема, залишається не виконаною постанова Окружного адміністративного суду міста Києва у справі за позовом громадянки України до державного реєстратора прав на нерухоме майно Державної реєстраційної служби України.

Про встановлену невідповідність регуляторних актів Міністерства юстиції України судом виносилась окрема ухвала, що спрямована до Міністра юстиції України. Ухвалою вимагалося вжити заходи щодо усунення причин та умов, що перешкоджають виконанню рішення суду про скасування рішення державного реєстратора, а саме - приведення норм діючого законодавства про державну реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обтяжень та технічного забезпеченням Укрдержреєстру у відповідність із норманами Конституції України. А у разі необхідності, порушити питання про внесення змін до Постанови КМУ від 26.10.2011 за № 1141 «Про затвердження Порядку ведення Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, норми Порядку прийняття і розгляду заяв про внесення змін до записів, внесення записів про скасування державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень та скасування записів Державного реєстру речових прав на нерухоме майно затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 12.12.2011 за № 3502/5 у необхідній частині.

Вказана ухвала суду залишена без змін судом апеляційної інстанції, що зобов’язує Міністерство юстиції України виконати окрему ухвалу суду та надати суду інформацію про вжиті заходи.

В Окружному адмінсуді міста Києва переконані, що норми діючого законодавства про державну реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обтяжень, а також технічне забезпеченням Укрдержреєстру потрібно негайно привести у відповідність із нормами Конституції України.

«Через неврегульованість в програмному забезпеченні питання порядку скасування рішення державного реєстратора на підставі рішення суду, робить неефективним захист прав громадян та юридичних осіб, які до нас звертаються. Всі без винятку державні органи, юридичні та фізичні особи повинні дотримуватись принципу загальнообов'язковості судових рішень, які набрали законної сили»,  - наголошує суддя Руслан Арсірій.

 

    Прес-служба ОАСК

Контактна інформація суду

Окружний адміністративний суд

міста Києва

01051, м. Київ,

вул. Петра Болбочана, 8, корп.1

(Керівництво суду, судді, канцелярія,

помічники та секретарі суддів)

03150, м. Київ,

вул. Велика Васильківська, 81а

(Судді, помічники та секретарі суддів)

E-mail: inbox@adm.ki.court.gov.ua

 Телефон для довідок:

    +38 (044) 591-55-64

Контакти для прийому запитів

 відповідно до Закону України

«Про доступ до публічної інформації»

Телефон: +38 (044) 591-55-63

E-mail: info@adm.ki.court.gov.ua

Графік роботи

Пн. - Чт. з 8:00 до 17:00

Пт. з 8:00 до 15:45

Обідня перерва

12-00 до 12-45

Графік прийому громадян

Через зростання кількості хворих Кабінет Міністрів України подовжив дію карантинних обмежень до 28 лютого 2021 року. Враховуючи рекомендації Ради суддів України, до покращення епідеміологічної ситуації, тимчасово призупинено керівництвом суду  особистий прийом громадян, представників юридичних осіб, об’єднань громадян без статусу юридичної особи. Проте зберігається можливість звернутись за допомогою електронної пошти та засобів поштового зв'язку.

 

Голова суду

Вовк Павло Вячеславович

 


Заступник Голови суду

Келеберда Володимир Іванович

  


Заступник Голови суду

Аблов Євгеній Валерійович

   


Керівник апарату суду

Миронюк Дмитро Миколайович